انواع ویزای پرتغال | لیست انواع مختلف ویزا

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کشور پرتغال به عنوان یک کشور اروپایی بخاطر امکانات بی نظیری که دارد مقصد مناسبی برای مهاجرین و متقاضیان زندگی در این کشور می باشد. برای مهاجرت به این کشور از طرق گوناگون می توان اقدام کرد. در مقاله پیش رو از آدالگال در مورد انواع ویزای پرتغال توضیحاتی ر اخدمت شما عزیزان خواهیم داد.

انواع ویزای پرتغال

همانگونه که گفته شد برای مهاجرت به پرتغال از طرق گوناگون البته قانونی می توان اقدام نمود. با دریافت ویزا از سوی دولت پرتغال امکان پذیرخواهد بود. انواع ویزای پرتغال عبارتند از:

ویزای توریستی

این نوع ویزا 3 ماه معتبر بوده و از نوع ویزای شینگن کوتاه مدت خواهد بود که برای یک بازه سه ماهه صادر می گردد.

ویزای بازدید

این ویزا نیز از نوع سینگن بوده و برای دیدار با عزیزان، اقوام و دوستان مقیم پرتغال می باشد که طبق ویزای توریستی 90 روزه و در یک بازه زمانی سه ماهه صادر می گردد.

ویزای تجاری

همانگونه که از نام آن مشخص است این ویزا جهت انجام امور تجاری صادر می گردد. مانند خرید های تجاری، عقد قرارداد با شرکت های تجاری و خدماتی. اابته این نوع ویزا اجازه فعالیت تجاری در کشور پرتغال را نداشته وفقط برای انجام عقود تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

مجوز ورزشی از انواع ویزای پرتغال

این ویزا نیز برای مدت محدود بوده  و فقط برای شرکت در مسابقات ورزشی صادر می گردد.

ویزای بازدید ازنمایشگاه ها

در طول سال نمایشگاه هایی در کشور پرتغال برگزار می گردد که متقاضیان بازدید از این نمایشگاه می توانند برای مدت زمان برگزاری نمایشگاه و بازه زمانی محدود تقاضای ویزا نمایند.

ویزای ماموریت

این مدل یکی از انواع ویزای پرتغال با شاخه خاصی است. این ویزا برای مستخدمین دولتی و شرکت ها است. عموما به جهت انجام ماموریت دولتی استفاده می شود که صدور این ویزا با تاییدیه از محل کار مجاز است.

ویزای بلند مدت از انواع ویزای پرتغال

این نوع ویزا شامل تنوع زیادی می باشد. مانند ویزای تحصیلی پرتغال ، کار و یا زندگی در کنار عزیزانی که دارای تابعیت و یا دارای اقامت بلند مدت هستند. مدت اعتبار این ویزا در کمترین حالت سه ماه است. بررسی آن توسط سفارت پرتغال انجام می گیرد. امکان مصاحبه حضوری نیز وجود دارد.

ویزای بلند مدت از انواع ویزای پرتغال

نکته مهم این که اگر قصد دریافت ویزای اقامت کاری در کشور پرتغال را دارید بایستی به زبان انگلیسی و یا پرتغالی تسلط کامل داشته باشید. ضمن این که بایستی دعوتنامه رسمی ازسوی کارفرمای قانونی و معتبر   برخوردار باشید. همچنین اولویت استخدام کاری ابتدا با شهروندان کشور پرتغال یا افراد تابعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد.

ویزای طلایی پرتغال

یکی از انواع ویزای پرتغال، ویزای طلایی است. اگر تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارید، ویزای طلایی پرتغال ممکن است برای شما مناسب باشد. یکی از جذاب ترین ویزاهای طلایی در جهان است که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه اقامت طولانی مدت و در نهایت شهروندی را می دهد. با این حال، برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، نیازی به زندگی در پرتغال ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که حداقل 7 روز در سال اول و 14 روز در سال های بعد در کشور بمانید. این ویزا امکان الحاق خانواده را فراهم می کند، جایی که اعضای خانواده شما از حقوق اقامتی مشابه شما برخوردار هستند.

ویزای پرتغال D7

ویزای D7 همچنین به عنوان ویزای بازنشستگی یا درآمد غیرفعال شناخته می شود اما برای کارگران از راه دور و عشایر دیجیتال نیز مناسب است. ویزای پرتغال D7 در سال 2007 معرفی شد و نیازی به سرمایه گذاری ندارد. این ویزا برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس است که می خواهند در پرتغال اقامت داشته باشند و درآمد غیرفعال معقولی دارند. این درآمد می تواند از املاک، مستمری بازنشستگی، حقوق و غیره باشد.

حداقل درآمد غیرفعال مورد نیاز 8460 یورو در سال برای متقاضی اصلی است. برای همسر باید 50 درصد به این مبلغ اضافه کنید (4230 یورو) و برای فرزند وابسته باید 30 درصد به این مبلغ اضافه کنید (2538 یورو). بنابراین، برای زوجی که دارای یک فرزند هستند، برای واجد شرایط بودن برای ویزای D7 به حدود 15300 یورو در سال نیاز دارید.

ویزای D2 پرتغال از انواع ویزای پرتغال

ویزای پرتغال D2 به اندازه ویزای پرتغال D7 و ویزای طلایی پرتغال شناخته شده نیست، اما اگر کارآفرین، فریلنسر یا ارائه دهنده خدمات مستقل از خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس هستید، می تواند راه درستی باشد. این ویزا برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​برای جذب سرمایه گذاری خارجی برای توسعه اقتصاد پرتغال ارائه می شود. برای درخواست، باید یک طرح کسب و کار بادوام تهیه کنید که از نظر تأثیر اقتصادی، تکنولوژیکی و فرهنگی مورد ارزیابی قرار گیرد. شما می توانید هر کسب و کاری را راه اندازی کنید، از یک رستوران گرفته تا یک استارت آپ فناوری.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت آدالگال ما به بررسی انواع ویزای پرتغال پرداختیم. اما  نکته پایانی و مهمی که بایستی حتما مورد توجه قرار دهید این است که اگر تقاضای ویزای کار دارید حتما از طریق موسسه مهاجرتی اقدام کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید