بهترین دانشگاه های پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

پرتغال یکی از کشور های اتحادیه اروپاست که جذابیت های زیادی برای زندگی و حتی تفریح دارد. این کشور که در همسایگی کشور اسپانیا قرار گرفته از لحاظ تحصیلات عالیه توانسته برای علاقه مندان به تحصیل در این کشور شرایطی ویژه را فراهم کند‌. در مقاله پیش رو بیشتر به موضوع تحصیل دانشگاهی در این کشور پرداخته و توضیحاتی در زمینه بهترین دانشگاه های پرتغال خواهیم داد. روش های دیگری هم برای مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت پرتغال وجود دارد. شما می توانید با دریافت ویزای طلایی پرتغال برای مهاجرت اقدام کنید.

تحصیل در  دانشگاه های کشور پرتغال

اگر قصد تحصیل در پرتغال را دارید علاوه بر مقطع دانشگاه می توانید در مقاطع قبل از دانشگاه نیز به تحصیل بپردازید. خیلی از افراد مایل هستند که قبل از ورود به دانشگاه فرزندان خود را برای تحصیل به این کشور بفرستند که این امر شرایط خاص خود را دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا به زبان پرتغالی است. اما دوره هایی به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف ارائه می شوند. تحصیل در دانشگاههای غیر دولتی هزینه هایی را برای متقاضیان دارد.

البته این نکته را نیز یادآوری کنیم که هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر از زبان پرتغالی می باشد. به همین دلیل یادگیری زبان پرتغالی این مزیت را دارد که هم باعث صرفه جویی در هزینه تحصیلی می شود و هم باعث ارتباط بهتر و راحت تر با مردم این کشور می گردد. از این لحاظ دانشجویان، حتی بعد از اتمام تحصیلات ارتباط راحت تری با جامعه پیدا می کنند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین دانشگاه های پرتغال خواهیم پرداخت.

معرفی برخی از دانشگاه های برتر پرتغال

در ادامه به بررسی دانشگاه های برتر این کشور می پردازیم:

دانشگاه پورتو(University of Porto)

یکی از دانشگاه های دولتی است که در شهر پورتو پرتغال واقع شده است. از سال 2016 تا2021  در رنکینگ تایمز بین 400 تا500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته  است و در بین دانشگاه های اروپایی رتبه ای بین 51 الی 75 رابه خود اختصاص داده است. این دانشگاه در مین بهترین دانشگاه های پرتغال در سال 1911 میلادی فعالیت خود را آغاز نمود.

در حال حاضر 31000 دانشجو در این دانشگاه درحال تحصیل می باشند. از این تعداد 3200 نفر دانشجوی خارجی هستند. دانشگاه پورتو بعد از دانشگاه لبسبون دومین دانشگاه معتبر این کشور است. این دانشگاه در بیشتر مواقع جزو 100 دانشگاه برتر در سطح قاره اروپا شناخته می شود.  دانشگاه پورتو دارای سطح کیفی بالای علمی در سطح اروپا و جهان است.

دانشگاه لیسبون (University of Lisbon) یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال

این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور پرتغال می باشد. درحال حاضر ظرفیت پذیرش 47000 دانشجو را دارد. دانشگاه لیسبون طبق رنکینگ تایمز درجهان رتبه بین 500 تا 600 جهانی را دارا می باشد. این دانشگاه دارای 18 دانشکده بوده که در رشته های مهندسی و جغرافیا پذیرش دانشجو داشته و از این لحاظ جزو 100 دانشگاه برتر دنیا می باشند.

این دانشگاه در هر دوره (سال) تحصیلی حدودا پذیرای 1000 دانشجوی خارجی می باشد. دانشگاه لیسبون علاوه بر دانشکده ها دارای 18 مدرسه و یکصد واحد تحقیقاتی می باشد که در زمینه های مختلف مشغول بوده و مقالات علمی و معتبر جهانی زیادی را ارائه داده اند. مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه لیسبون دارای اعتبار بین المللی بوده و در هر نقطه از جهان مفید و کاربردی است.

دانشگاه کویمبرا(University of Coimbra)

اگر بخواهیم در مورد یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های پرتغال صحبتی کنیم دانشگاه کویمبرا را نام می بریم که در سال 1290 میلادی پایه گذاری گردیده است. همانگونه که از نام آن پیداست این دانشگاه در شهر کویمبرای پرتغال واقع گردیده است. این شهر در قدیم پایتخت پرتغال بوده است. در حال حاضر 25 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که تعداد زیادی از این دانشجویان خارجی می باشند. دانشگاه کویمبرا دارای ۸ دانشکده می باشد که در این دانشکده ها رشته های هنر، علوم، ریاضی، مهندسی، تکنولوژی و علوم انسانی تدریس می شود. برای دانشجویان متقاضی این رشته ها گزینه جالبی می باشد.

دانشگاه کویمبرا(University of Coimbra)

دانشگاه نوین لیسبون(New University of Lisbon) یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال

دانشگاه نوین لیسبون سومین دانشگاه بزرگ و معتبر کشور پرتغال می باشد. این دانشگاه نیز برمبنای رنکینگ تایمز در جهان رتبه361 را به خود اختصاص داده است.  دانشگاه فعالیت علمی خود را در سال 1973 میلادی آغاز نموده است و در حال حاضر 20 هزار دانشجو مشغول تحصیل در این دانشگاه می باشند.

تاکید اصلی این دانشگاه به رشته های مهندسی، ریاضیات، حسابداری و علوم مالی، علوم پایه، تکنولوژی،  اقتصاد و مدیریت می باشد. این دانشگاه برای علاقه مندان به این رشته ها یک مرکز عالی تحصیلی می باشد که هر ساله دانشجویان زیادی را جذب خود می کند.

دانشگاه ایوورا(University of Evora)

این دانشگاه در فاصله 150 کیلومتری شهر لیسبون دیده می شود. در حقیقت در شهری بنام ایوورا قرار دارد. . هر ساله دانشجویان بسیار زیادی را از داخل و خارج پرتغال پذیرا می باشد. این دانشگاه در سال 1559 تاسیس گردیده و از این لحاظ یکی از دانشگاههای قدیمی کشور پرتغال محسوب می شود. در حال حاضر حدود 9000 دانشجو در مقطع لیسانس تا دکتری در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. رشته های علمی که در این دانشگاه تدریس می شود عبارتند از: علوم اجتماعی، هنر، پرستاری، علوم و تکنولوژی

دانشگاه الگارو (University of Algarve)

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال می باشد. دانشگاه الگارو اعتبار خاصی دارد. در اعتبار علمی، با قرارگیری در حاشیه اقیانوس اطلس می توانید از مناظر طبیعی هم لذت ببرید. دانشگاه الگارو در سال 1979 میلادی فعالیت خود را آغاز نموده و در حال حاضر پذیرای 10هزار دانشجو می باشد. این دانشگاه دارای دو موسسه علمی و تحقیقاتی و همچنین چندین دانشکده و مدرسه علمی می باشد. در این مجموعه علمی، رشته های اقتصاد، زیست فناوری، علوم و تکنولوژی طرفداران خاصی دارند.

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی بهترین دانشگاه های پرتغال پرداختیم. اما نکته آخر این که شرایط خاصی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های پرتغال حکمفرما است. در صورتی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه های را دارید باید تحقیقات کاملی را انجام داده و از طریق مؤسسات معتبر اقدام به اخذ پذیرش نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید