بهترین مکان برای زندگی در پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از کشورهای اروپایی که جایی زیبا و محیطی آرام برای زندگی فردی و خصوصا خانوادگی می باشد کشور پرتغال است. این کشور هم دارای سواحل اقیانوس اطلس است و هم در مناطق دیگر مناظر بکر و طبیعی دیگری دارد. اما چه مکان هایی برای زندگی در پرتغال مناسب است؟ بهترین مکان ها برای زندگی در پرتغال موضوعی است که در مقاله پیش رو به آن می پردازیم.

نگاهی بر کشور پرتغال

کشور پرتغال را با نام رسمی جمهوری پرتغال در جهان می شناسند وودر جنوب غربی اروپا و دروشبه جزیره ایبری واقع گردیده است. کشور اسپانیا از همسایگان پرتغال در شرق و شمال شرق می باشد. مرز مشترکی با اقیانوس اطلس در غرب و جنوب دارد. کشور پرتغال کهن ترین کشور اروپایی محسوب می شود. این کشور دارای جمعیتی نزدیک به 11 میلیون نفر است و یکی از کشورهای کم جمعیت اتحادیه اروپا محسوب می گردد. پایتخت کشور پرتغال شهر لیسبون می باشد که از لحاظ قدمت دومین شهر قدیمی اروپا بعد از آتن است. این کشور پر از شخصیت ها و ویژگی ها و سنت هایی است که آنرا به کشوری خاص تبدیل کرده است. همین مسئله خود دلیلی برای بررسی بهترین مکانها برای زندگی در پرتغال است.

تاریخچه کشور پرتغال

اگر بخواهیم در مورد قدمت و تاریخچه این کشور صحبت کنیم بایستی بگوییم کلمه پرتغال از نام مکان رومی _سلتی Portus Cale گرفته شده است. بایستی یادآوری کنیم Cale نام یک خدای سلتیک و سکونت گاهی قدیمی است که در دهانه رودخانه دورو در شمال پرتغال واقع گردیده است. همانگونه که در تاریخ خوانده ایم مردم پرتغال دریانورد بودند. کاشفان پرتغالی، مناطق زیادی را کشف کردند. برای اطلاع از بهترین مکان ها برای زندگی در پرتغال باید موقعیت این کشور را با جزئیات بیشتر بدانیم.

موقعیت جغرافیایی پرتغال

کشور پرتغال به هفت ناحیه تقسیم گردیده است که دو ناحیه خود مختار(که مجمع الجزایر هاست) نیز دارد. اما پنج ناحیه اصلی پرتغال عبارتند از:

  • منطقه شمال پرتغال(Nothern Portugal)
  • منطقه مرکزی(Central Portugal)
  • لیسبون (Lisbon and Tagus Valley)
  • منطقه النتجو(Alentejo)
  • منطقه الگارو(Algarve)

دو منطقه خودمختار  عبارتند از:

  • جزیره مادیرا ( Maderia Islands)
  • جزیره ازرو(Azores Islandd)

نکته مهم دیگر این که پرتغال به 18 ایالت تقسیم گردیده که هر کدام دارای شهرداری های خاص خود هستند که به آنها (concelhod) نیز می گویند. در ادامه با اطلاع از این جزئیات، بهترین مکانها برای زندگی در پرتغال را بررسی می کنیم.

بهترین مکان ها برای زندگی در پرتغال

بعد از توضیحات مختصری که در مورد جغرافیا و دیگر مسائل مربوط به کشور پرتغال گفتیم در ادامه در مورد بهترین مکان ها برای زندگی در پرتغال صحبت خواهیم کرد. زندگی در پرتغال به مسایل گوناگونی بستگی دارد که عبارتند از:

زندگی تحصیلی

ممکن است شما به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت کرده باشید و مجبور باشید در شهری که دانشگاه شما قرار دارد زندگی کنید.

زندگی کاری

حالت دیگر زندگی در پرتغال برای کارکردن می باشد که شما اجبار دارید بخاطر کار در منطقه ای خاص زندگی کنید.

کشور پرتغال برای زندگی

کشور پرتغال بر مبنای آمار از نظر امنیت نیز رتبه سوم را دارد. آب و هوای گرم و تقریبا بی نظیر منطقه سواحل زیبای اقیانوسی این کشور را مکانی ایده ال برای بازنشستگان ساخته است. اما از لحاظ بهترین مکان برای زندگی در پرتغال بستگی به سلیقه شخصی و نوع کار و فعالیت شما دارد. اما در اینجا ما چند شهر را که می توانید برای زندگی انتخاب کنید خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم. برای بررسی بهترین مکان ها برای زندگی در پرتغال این شهر ها گزینه های مناسبی هستند:

کشور پرتغال برای زندگی

شهر لیسبون ( Lisbon )

لیسبون پایتخت پرتغال شهری با خیابان های سنگفرش و معماری باستانی خود هم برای مسافران و توریست ها زیبایی خاص خود را دارد و هم برای زندگی مناسب است. این شهر در ساحل جنوب غربی واقع گردیده  و در هر محله و منطقه آن شیوه زندگی خاصی حکمفرماست. لازم به ذکر است که هزینه زندگی در این کلانشهر پرتغال بالا می باشد. اما مزایای بسیاری هم دارد. سیستم حمل و نقل عمومی جذاب و سواحل آفتابی جذابیت بسیاری برای بازدیدکنندگان دارد. اگر از لحاظ هزینه زندگی توان مالی متوسط رو به بالا را دارید این شهر یکی از مکان های خوب برای زندگی شما می باشد.

 شهر شاوس ( Chavese )

روستایی کوچک که در ده کیلومتری مرز اسپانیا قرار گرفته. دروازه تاریخی ورود به پرتعال محسوب می شود.  از بهترین مکان ها برای زندگی در پرتغال است‌. شاوس به معنای کلید است. این روستا به داشتن آبگرم های طبیعی زیاد معروف می باشد که گفته می شود خواص درمانی زیادی دارد‌. در این مکان امروزه یک مجموعه درمانی سنتی مدرن نیز برقرار گردیده که به درمان برخی از بیمار ی ها توسط آب گرم معدنی می پردازند.

شهر پورتو ( Porto )

یکی از شهرهای معروف پرتغال است که در امتداد رودخانه (Douru) در قسمت شمالی پرتغال واقع شده است. از لحاظ بزرگی دومین شهر بزرگ پرتغال بوده و دارای فرودگاه نیز می باشد. این شهر دارای مراکز فرهنگی و تفریحی بسیاری بوده و با لیسبون در حال رقابت می باشد. اگر قصد زندکی در این شهر را دارید یکی از مکان ها و شهرهای بسیار خوب پرتغال است. قیمت ملک در حاشیه شهر ارزانتر از خود شهر پورتو می باشد.

براگا(BRAGA) یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در پرتغال

براگا نیز در قسمت شمالی پرتغال واقع گردیده. سومین شهر بزرک پرتغال می باشد. یکی از قدیمی ترین شهر های پرتغال است. این شهر دارای سبک معماری سنتی می باشد و با این که منازل و مجتمع های مدرنی در این شهر ساخته شده است اما خیلی از مردم هنوز به زندگی در منطقه سنتی علاقه مند هستند. اگر به دنبال یک زندکی آرام در دوران بازنشستگی هستید شهرک ها و روستاهای حومه شهر براگا بهترین مکان برای زندگی شما می باشند.

اویرو(Aveiero)

این شهر در مرکز کشور پرتغال واقع گردیده است و بخاطر کانالهای زیبا، معماری نو و ظاهر رنگارنگ معروف می باشد. اغلب این شهر را به عنوان ونیز پرتغال می شناسند. مرکز این شهر در دهه های گذشته دچار تغییر ات و بازسازی هایی گردیده و فضا را برای دوپرخه سواری و پیاده روی جذاب نموده است. اگر زندگی آپارتمانی را دوست دارید، آپارتمان های بسیار زیبایی را در مرکز این شهر می توانید تهیه کنید.

کویمبرا(Combra) یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در پرتغال

این شهر در قسمت مرکزی پرتغال و بین دو شهر لیسبون و پورتو واقع گردیده است. دارای یکی از بهترین دانشگاههای جهان است. افرادی که قصد تحصیل و زندگی را در کشور پرتغال دارند این شهر به عنوان بهترین مکان شناخته می شود. البته این شهر محبوب بازنسستگان نیز می باشد. بهترین حسن این شهر این است که گزینه های متنوعی برای مسکن در این شهر وجود دارد.

از شهر های دیگر پرتغال می توان به شهر های ستوبال و الگارو نیز اشاره کرد که بر مبنای سلیقه، شما می توانید هر کدام از این شهر ها و مناطق را برای زندگی انتخاب کنید. زندگی در پرتغال به شغل شما نیز بستگی دارد که به عنوان دانشجو، کارگر و یا یک بازنشسته این کشور را برای زندگی انتخاب کرده اید. اما در کل پرتغال را کشوری ارام و به دور از دغدغه‌های اجتماعی بدانید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت آدالگال با توجه به اهمیت مهاجرت به پرتغال و اخذ ویزای پرتغال ، بهترین مکان ها برای زندگی در پرتغال را بیان کردیم. با این اطلاعات می توانید تصمیم بهتری برای شرایط زندگی خود بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید