پاسپورت پرتغال | روش های دریافت پاسپورت پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

امروزه خیلی از مهاجرینی که قصد اقامت در یک کشور اروپایی آرام و باثبات دارند به دنبال دریافت پاسپورت یک کشور با چنین شرایطی هستند. پرتغال از جمله کشورهای اروپایی است که بخاطر ثبات و آرامش امنیتی و همچنین اقتصادی به دور از تورم به عنوان هدفی برای زندگی غیر اروپاییان می باشد. برای زندگی و اقامت در پرتغال دریافت پاسپورت این کشور برای  از جمله اقدامات اولیه است. در مقاله پیش رو از آدالگال در مورد پاسپورت پرتغال توضیحاتی خواهیم داد.

پاسپورت پرتغال

اگر بخواهیم در مورد پاسپورت این کشور توضیحی بدهیم می توانیم بگوئیم که پاسپورت این کشور در میان دیگر کشورها خصوصا کشورهای اروپایی دارای رتبه مناسبی می باشد. با دریافت این پاسپورت می توانید به 124 کشور دنیا بدون ویزا مسافرت کنید. ضمن این که برای ورود به 41 کشور نیاز به ویزا دارید.

راه های دریافت پاسپورت کشور پرتغال

برای دریافت پاسپورت این کشور از 6 روش می توان اقدام نمود که عبارتند از:

 • کار
 • سرمایه گذاری
 • تحصیل
 • تولد
 • ازدواج
 • پناهندگی

در مورد برخی از مدل ها توضیحات مختصری خواهیم داد:

دریافت پاسپورت پرتغال از طریق کار

یکی از راهکارهای اخذ اقامت در کشور پرتغال از طریق کار می باشد. برای دریافت پاسپورت کار تفاوتی بین شهروندان غیر اروپایی و اروپایی می باشد. برای افراد غیراتحادیه اروپا نیاز به گذشت سه ماه از آگهی استخدام می باشد. در نهایت نیتجه باید این باشد که کسی به استخدام درنیامده. اما برای خود اروپائیان تنها اقامت بلند مدت مهم است. فقط باید گواهینامه اقامت دریافت کنند.

دریافت پاسپورت پرتغال از طریق کار

پاسپورت پرتغال برای سرمایه گذاری

از راه های دیگر دریافت پاسپورت کشور پرتغال استفاده از روش های مختلف سرمایه گذاری است. به آن Golden Visa نیز می گویند. این نوع ویزا طرفداران زیادی دارد که بخاطر انعطاف پذیری و مزیت هایی است که ارائه می کند. برای سرمایه گذاری از این طریق بایستی سرمایه ای معادل 500000 یورو و ( یا 350000 یورو ملک قدیمی که نیاز به بازسازی دارد ) در بخش املاک و مستغلات باشد. ویزای طلایی (Golden Visa)  هر دو سال یک بار تمدید می شود و پس از 5 سال امکان دریافت اقامت دائم این کشور فر اهم می شود. انجام این روش سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در پرتغال نیز فراهم می گردد.

راههای دیگری نیز برای دریافت اقامت پرتغال نیز وجود دارد ازجمله ویزای تحصیلی، ازدواج،  تولد فرزند در کشور پرتغال‌و پناهندگی که هر کدام چالش های خاص خود را دارد. به طور مثال برای مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل باید مدارک تحصیلی خود را لگالایز کنید و از طریق صحبت با دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایید. تحصیل در این کشور همراه با اجازه کار در زمان تحصیل است. در عین حال می توانید برای دریافت بورسیه های تحصیلی نیز اقدام نمایید.

اخذ اقامت و تابعیت

نکات مهم بسیاری است که در مورد دریافت پاسپورت باید مورد توجه قرار داد.  پس از 5 سال اقامت در این کشور امکان دریافت اقامت دائم مقدور می باشد. ضمن این که بعد از 6 سال می توان برای دریافت تابعیت دائم و پاسپورت پرتغال اقدام نمود. از شرایط مهمی که باید رعایت گردد این است که هیچ گونه جرمی توسط متقاضی صورت نگیرد و ضمن احترام کامل به قوانین این کشور آموزش و فراگیری زبان پرتغالی نیز مهم است. پس متقاضیان باید نسبت به آن تسلط کامل داشته باشند.

انواع پاسپورت پرتغال

در کل 5 نوع پاسپورت پرتغالی در جهان وجود دارد که عبارتند از:

 • پاسپورت الکترونیکی استاندارد(PEP): این نوع پاسپورت ویژه شهروندان خود پرتغال می باشد.
 • پاسپورت دیپلماتیک( PD): این نوع پاسپورت برای مقامات دیپلماتیک صادر می گردد.
 • پاسپورت ویژه افراد بیگانه (PCE): این نوع پاسپورت پرتغالی برای افراد فاقد تابعیت و کسانی است که هیچگونه پاسپورتی که نشان دهنده حق اقامت در پرتغال را داشته باشند ندارند.
 • پاسپورت ویژه(PES): برای مقامات دولتی می باشد که وظایف خاص دولتی را انجام می دهند.
 • پاسپورت موقت(PT): این نوع پاسپورت در زمان اضطراری و خاص و حداکثر برای مدت یک سال صادر می گردد.

توجه داشته باشید که هر کدام از این مذل پاسپورت ها شرایط و جزئیات خاص خود را دارند.

سخن آخر

در این نوشته از آدالگال ما به بررسی پاسپورت پرتغال پرداختیم. نکته پایانی این که در صورتی که قصد دریافت پاسپورت کشور پرتغال را دارید بهترین راه استفاده از راههای قانونی و از طریق مؤسسات مهاجرتی مجاز می باشد. از این رو می توانید با ما در آدالگال همراه شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید