افتتاح حساب بانکی در پرتغال

حساب بانکی اختصاصی در اروپا! حسابی که امکان برخورداری از دبیت کارت یا دیگر کارت‌های بانکی بین‌المللی را در دسترس قرار دهد و حتی انتقال وجه در سراسر جهان را نیز ممکن سازد. با توجه به محدودیت‌های مالی اعمال‌شده در قبال اتباع ایرانی، آیا این امکان وجود خواهد داشت؟ پاسخ مثبت است؛ افتتاح حساب بانکی در پرتغال آن‌هم در معتبرترین بانک‌های این کشور فرصتی استثنایی برای هم‌وطنان عزیز خواهد بود تا بتوانند از مزایای حسابی بانکی در اروپا بهره‌مند شوند.

مزایای افتتاح حساب بانکی در پرتغال

داشتن یک حساب بانکی فعال در کشوری اروپایی و عضو اتحادیه‌ی اروپا به تنهایی می‌تواند نیروی محرکه‌ی ‌بسیار مناسبی برای تجار، صاحبان مشاغل، دانشجویان، و حتی افرادی باشد که قصد اخذ اقامت دائم پرتغال را دارند؛ نظام بانکی مدرن و یکپارچه که امکان افتتاح حساب بانکی در پرتغال را به اشکال متفاوت ممکن خواهد ساخت.

حساب کوتاه‌مدت، حساب بلند‌مدت، حساب پس‌انداز و جاری، و همچنین حساب‌های بیزینسی از انواع مختلف حساب‌های بانکی در کشور پرتغال محسوب می‌شوند و این امکان را به متقاضیان محترم خواهند داد تا از مزایای بی‌شمار آن‌ها بهره‌مند شوند.

اما مهم‌ترین مزایای افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال به شرح زیر است:

 • امکان افتتاح انواع حساب بدون نیاز به خروج از کشور؛
 • افتتاح حساب به نام اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی؛
 • دریافت کد سوئیفت و آی‌بن مستقل به‌ نام دارنده‌ی حساب؛
 • افتتاح حساب بین‌المللی دائمی در یک کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا؛
 • امکان دریافت انواع کارت‌های نقدی و اعتباری مسترکارت و ویزاکارت متصل به حساب بانکی متقاضی؛
 • امکان استفاده از تمامی دستگاه‌های خودپرداز در هر گوشه‌ی جهان؛
 • امکان دریافت و انتقال وجه به‌صورت نامحدود در اتحادیه‌ی اروپا و سایر کشورهای جهان؛
 • مدیریت کامل حساب توسط شخص ایرانی بدون دخالت شخص ثالث؛
 • امکان استفاده از موبایل بانک و اینترنت بانک؛
 • محرمانه بودن تمامی اطلاعات حساب؛
 • افتتاح حساب با بهره‌مندی از ضمانت‌های رسمی و دولتی؛
 • ضمانت و بیمه‌ی موجودی حساب و تمامی سپرده‌ها توسط مراجع پرتغالی و اروپایی؛
 • امکان دریافت گزارش حساب به انگلیسی؛
 • عدم نیاز به حمل پول نقد در سفرهای خارجی؛
 • خرید اینترنتی از وب‌سایت‌های خارجی مانند آمازون، ای‌بی، و …؛
 • ثبت‌نام و پرداخت حق عضویت وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خارجی مانند اسپاتیفای، یوتیوب، و …؛
 • کسب درآمد از وب‌سایت‌های فریلنسری و شرکت‌هایی مانند گوگل و اَپل؛
 • فروش محصولات در وب‌سایت‌های خارجی مانند اِتسی؛
 • امکان بهره‌مندی از تسهیلات بانکی.

مؤسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی آلمیدا، دیاش، و همکاران، با بیش از یک دهه سابقه در ارائه‌ی خدمات اقامتی و مهاجرتی و با بهره‌مندی از وکلای باتجربه و خبره‌ی خود در امور حقوقی، در ارتباط مستقیم با بانک Millennium BCP، که به نوعی مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بانک کشور پرتغال نیز محسوب می‌شود، و هم‌چنین چندین بانک معتبر دولتی و خصوصی در این کشور قرار داشته و این امکان را برای ایرانیان فراهم می‌آورد تا بدون نیاز به سفر به پرتغال از مزایای افتتاح حساب بانکی در این کشور بهره ‎مند شوند.

معرفی بانک‌های معتبر پرتغال

مؤسسه‌‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران با تکیه بر سال‌ها تجربه در مسائل مالی و حقوقی در این کشور خدمات افتتاح حساب بانکی در پرتغال برای افراد غیرمقیم را از طریق معتبر‌ترین بانک‌ها در حوزه‌ی اتحادیه‌ی اروپا (شنگن) ارائه می‌دهد و در این زمینه به افراد حقیقی خدمات مورد نیازشان را ارائه می‌کند.

شما متقاضی محترم می‌توانید حساب بانکی خود را در بانک میلنیوم (Millennium BCP) افتتاح کنید.

ضرورت افتتاح حساب بانکی در پرتغال

دو گروه از افراد نیازمندِ افتتاح حساب در بانک‌های معتبر پرتغال هستند:

گروه اول افرادی که قصد اقامت دائم اروپا در پرتغال را دارند، که در کلیه‌ی فرآیندهای مهاجرت به پرتغال، شامل ویزای طلایی، مهاجرت از طریق تمکن مالی یا بازنشستگی (ویزای D7)، و حتی دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت (ویزای D2)، افتتاح حساب بانکی در پرتغال اولویت اصلی است.

و گروه دوم افرادی هستند که تمایل به افتتاح حساب در بانک‌های معتبر اروپایی به صورت Non-Resident دارند. این نوع حساب به وضعیت اقامت یا مهاجرتی فرد وابسته نیست و حتی افرادی که فرآیند اقامت و مهاجرت آنها با مشکل مواجه شده نیز می‌توانند حساب بانکی در پرتغال و سپرده‌ی خود را بدون هیچ مشکل و خطری حفظ کنند.

البته این مژده‌ی بزرگی‌ست برای افرادی که بدون اقدام برای اقامت اروپا و بدون صرف هزینه‌های سنگین درصدد افتتاح حساب در پرتغال و بهره‌مندی از مزایای آن هستند.

 

مدارک لازم برای افتتاح حساب در بانک میلنیوم پرتغال

متقاضیان ایرانی افتتاح حساب بانکی در پرتغال (چه افرادی که قصد اخذ اقامت دائم این کشور را داشته باشند و چه افرادی که متقاضی افتتاح حساب بانکی به شکل Non-Resident هستند) باید پس از ترجمه‌ی رسمی مدارک لازم به زبان پرتغالی یا انگلیسی، مدارک ترجمه‌شده را برای صدور فرم‌های بانکی توسط Millennium BCP به دفتر مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران در تهران تحویل دهند.

لازم به ذکر است که برای افتتاح حساب بانکی در پرتغال، گذرنامه‌ی متقاضی و تمامی فرم‌های بانکی برای افتتاح حساب باید به همراه امضای متقاضی به تأیید سفارت پرتغال در تهران برسد.

نکته‌ی جالب و جذابی که باید در خصوص مزایای افتتاح حساب بین‌المللی در پرتغال بدانید این است که مشتریان به ‌صورت موردی می‌توانند مشمول انواع اعتبارات و تسهیلات موجود در این بانک‌ها شوند و در مورد بزرگ‌ترین دغدغه‌ی مالی شما عزیزان باید بدانید که بانک‌ها هیچ‌گونه سقف انتقالی برای این حساب‌ها قائل نیستند.

مشتریان حقیقی باید مدارک زیر را برای افتتاح حساب بانکی در پرتغال ارائه دهند:

پس از امضای وکالت‌نامه‌ی افتتاح حساب و ارسال مدارک به پرتغال، مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران جهت دریافت شماره‌ی شناسایی مالیاتی در پرتغال برای متقاضی از نهادهای مالیاتی آن کشور و نیز افتتاح حساب بانکی در آن کشور اقدام خواهد کرد.

نکته‌ی قابل‌توجه اینکه مدارکی که اشاره شد ممکن است با توجه به نیازهای بانک‌ها یا تغییرات قانونی کمی متفاوت باشد. ضمناً این نکته را در نظر داشته باشید که مشتریان تنها برای درآمدهایی به نهادهای پرتغالی مالیات پرداخت می‌کنند که در کشور پرتغال کسب کرده باشند و به هیچ عنوان برای درآمدهایی که در کشورهای دیگر به‌دست آورده‌اند مشمول پرداخت مالیات نخواهند بود.

شماره‌ی شناسایی مالیاتی برای افتتاح حساب بانکی بین‌المللی

برای انجام هرگونه اقدام قانونی اعم از مهاجرت به این کشور، تحصیل در پرتغال، و حتی افتتاح حساب بانکی در پرتغال متقاضی ملزم به دریافت شماره‌ی شناسایی مالیاتی موسوم به Número de Identificação Fiscal است. NIF که یک شماره‌ی 9 رقمی دیجیتال است در واقع شماره‌ی شناسایی مالی اختصاصی برای هر فردی‌ست که در کشور پرتغال به نوعی قصد انجام فرآیندی قانونی را دارد.

متقاضیان محترم افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال می‌توانند از طریق مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران به راحتی برای دریافت شماره‌ی شناسایی مالیاتی اقدام و بدون نگرانی مراحل بعدی درخواست خود را طی کنند.

 

مراحل افتتاح حساب بانکی در پرتغال

همانطور که می‌دانید وکالت امور مالیاتی امری بسیار مهم و حساس است که مسئولیت‌های فراوانی برای وکلا به همراه خواهد داشت. مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران با پذیرفتن این مسئولیت خود را ملزم به اجرای تمامی فعالیت‌های لازم و ضروری برای تضمین رعایت تمامی قوانین مالیاتی پرتغال برای مشتریانش می‌داند.

مراحل افتتاح حساب بانکی در پرتغال از طریق مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران به‌صورت زیر است:

 • عقد قرارداد با متقاضی؛
 • امضای وکالت‌نامه برای خدمات افتتاح حساب بانکی؛
 • کمک به جمع‌آوری و تکمیل مدارک به‌صورت ترجمه‌شده؛
 • همراهی با متقاضی در سفارت پرتغال برای امضای فرم‌های مربوط به افتتاح حساب؛
 • اقدام قانونی در پرتغال برای افتتاح حساب بین‌المللی؛
 • ارسال تأییدیه‌ی افتتاح حساب در بانک مدنظر در پرتغال و همچنین ارسال کارت اعتباری و عابربانک به همراه اطلاعات مربوط به مدیریت اینترنتی حساب.

مدت‌زمان لازم برای افتتاح حساب بانکی در پرتغال

متقاضیان محترم افتتاح حساب بانکی بین‌المللی باید زمانی را در نظر بگیرند تا بتوانند مدارکی که شرکت به آنها در ایران اعلام می‌کند را تکمیل کرده و تأییدیه‌های امضای فرم‌ها و گذرنامه را از سفارت پرتغال در ایران دریافت نمایند. این مدت‌زمان کاملاً به متقاضیان محترم بستگی دارد که البته مشاوران شرکت در تمام مراحل همراه شما خواهند بود و نهایت همکاری را با شما عزیزان خواهند داشت تا هرچه سریع‌تر و بهتر بتوانید فرآیند اجرایی را پیش ببرید. پس از تکمیل و اخذ تأییدیه‌ها از سفارت، تمامی مدارک به پرتغال فرستاده می‌شود.

فرآیند افتتاح حساب بانکی در پرتغال به شکل معمول از دو هفته تا یک ماه به‌طول خواهد انجامید. این زمان بسته به خدمات بانکی و مالیاتی متغیر خواهد بود.

 

هزینه‌ی افتتاح حساب بانکی در پرتغال

هزینه‌ی افتتاح حساب همچون بسیاری از فرآیندهای حقوقی و مهاجرتی شامل دو بخش کلی می‌شود: تعرفه‌های قانونی و خدمات مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران.

 • هزینه‌های مربوط به معتبرسازی مدارک برعهده‌ی متقاضیان محترم است؛
 • هزینه‌های مربوط به تشکیل پرونده، کمک به جمع‌آوری و ترجمه و تأیید مدارک، تکمیل و دریافت فرم‌های مربوطه، هزینه‌های پستی، و موارد متعدد دیگر نیز برعهده‌ی ADA خواهد بود.

هزینه‌های بخش اول عموماً هزینه‌های دولتی محسوب می‌شوند.

خدمات آلمیدا، دیاش، و همکاران برای افتتاح حساب بانکی در پرتغال

تردیدی نیست وکالت امور مالی یکی از حساس‌ترین اموری‌ست که هر شرکت حقوقی می‌تواند بر عهده بگیرد. بنابراین، شرکتی که در کشور موردنظر مستقر باشد و از سوی دیگر سابقه‌ای قابل‌رصد و معتبر در این زمینه داشته‌ باشد نگرانی و ریسک‌های موجود در مسیر را به حداقل کاهش خواهد داد.

مؤسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی آلمیدا، دیاش، و همکاران این افتخار را دارد که طی 11 سال گذشته با تکیه بر دانش وکلای خبره و به‌روز خود شفاف‌ترین و مطمئن‌ترین خدمات را به متقاضیان محترم ارائه دهد. برخی از خدمات ما برای افتتاح حساب بانکی در پرتغال به شرح زیر هستند:

 • همراهی کامل در تمامی مراحل مربوط به افتتاح حساب بانکی، شامل بررسی و ارائه‌ی تمامی مدارک قانونی و همکاری تنگاتنگ با بانک تا زمان افتتاح حساب؛
 • پاسخگویی دقیق به تمامی سؤالات و ابهامات مشتری و بانک در تمامی مراحل قبل و پس از افتتاح حساب؛
 • دریافت شماره‌ی شناسایی مالیاتی پرتغال (بررسی و ارائه‌ی تمامی مدارک قانونی، همکاری کامل با نهادهای مالیاتی پرتغال، و ارائه‌ی درخواست نهایی برای دریافت شماره‌ی شناسایی مالیاتی)؛
 • نمایندگی مالیاتیِ مشتری تا پایان اولین سال میلادی (افرادی که ملیت کشوری خارج از اتحادیه‌ی اروپا را دارند باید برای دریافت شماره‌ی شناسایی مالیاتی پرتغال یک نماینده‌ی مالیاتی پرتغالی را به وکالت خود منصوب کنند. این نماینده به‌عنوان رابط میان آن فرد و نهادهای مالیاتی پرتغال در مسائل مالیاتی، از جمله تمامی مکاتبات، عمل می‌کند).