ویزای استارت آپ پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از کشورهای اروپایی که برای کارآفرینان و سرمایه گذاران امکانات مناسبی را تدارک دیده، پرتغال می باشد. افرادی از سرتاسر جهان که دارای ویژگی کارآفرینی باشند و بتوانند با نوآوری و سرمایه گذاری اقدام به فعالیت اقتصادی کنند می توانند از طریق ویزای استارت آپ یا کارآفرینی کشور پرتغال اقدام نموده و در این کشور دست به فعالیت اقتصادی بزنند. در ادامه مقاله در مورد “ویزای استارت آپ پرتغال” توضیحاتی جهت آشنایی شما عزیزان خواهیم داد. اگر تمایل به مهاجرت به پرتغال دارید با موسسه حقوقی آلمیدا در ارتباط باشید.

ویزای استارت آپ چیست؟

همانگونه که می دانیم راه های مختلفی برای دریافت ویزای اقامتی در کشورهای مختلف وجود دارد. یکی از این راهها ویزای استارت آپ می باشد. در تعریف این نوع ویزا می توان گفت یکی از روش های سرمایه گذاری می باشد که برای راه اندازی و شروع یک بیزنس یا ایده تجاری جدید و نوآورانه از آن استفاده می گردد. سرمایه گذاری استارت آپ به معنی‌ ارائه دادن یک ایده نو جهت راه اندازی کسب و کار در کشوری خاص که بتوان شهروندان آن کشور را مشغول به کار نمود.

ویزای استارت اپ پرتغال

کشور پرتغال به عنوان عضور اتحادیه اروپا از سرمایه گذاران کشور های مختلف حمایت می کند. این کار با حمایت قانونی صورت می گیرد. تحت عنوان ویزای استارت آپ با آنان همکاری های لازم را به عمل خواهد آورد. برای دریافت ویزای استارت آپ پرتغال باید در اولین گام طرح تجاری خود را معرفی نموده و همانگونه که قبلا نیز توضیح دادیم این طرح باید نوآورانه و جدید باشد. در گام بعدی اداره مهاجرت کشور پرتغال پس از بررسی همه جانبه طرح، پاسخ خود را در خصوص رد یا تائید آن به متقاضی اعلام خواهد نمود.

معیارهای طرح برای دریافت ویزای استارت آپ پرتغال

طرح شما باید معیارهای زیر را دارا باشد:

 • در طرح ارائه شده باید قصد توسعه فعالیت هایی مانند تولید کالا یا فعالیت های تجاری و خدمات نوآورانه باشد.
 • فرد متقاضی باید یک شرکت جدید را تاسیس نموده و یا نسبت به بازگشایی یک شرکت موجود اقدام کند و این فعالیت جدید و نوآورانه باشد.
 • نکته مهم دیگر این که فرد متقاضی پتانسیل و توانایی اشتغالزایی را داشته باشد. در این صورت و با این شرایط دولت پرتغال نسبت به صدور ویزای استارت آپ از طریق قانونی و بعد از طی مراحل مربوط به آن اقدام خواهد نمود.

امنیت سرمایه گذاری در پرتغال

در صورت دریافت ویزای استارت آپ پرتغال شما مطمئن هستید که سرمایه گذاری شما در امنیت کامل انجام می پذیرد و این مسئله، محصول عوامل زیر می باشد:

امنیت سرمایه گذاری در پرتغال

 • توانایی کشور پرتغال در مقابله با فساد. چرا که آمار ها نشان دهنده آن است که کنترل فساد در این کشور در سطح بسیار عالی پیش می رود.
 • بر اساس آمارهای اعلام شده نرخ مصادره اموال در این کشور در حد بسیار پایینی بوده. این مطلب نشان دهنده امنیت بالای سرمایه گذاری از طریق ویزای استارت آپ است.
 • افزایش تولید ناخالص ملی خصوصا در سالهای اخیر سیر صعودی داشته که نشان دهنده امنیت بالای سرمایه گذاری و موفقیت های اقتصادی در این کشور می باشد.
 • افزایش مالیات بر درآمد که رشد فعالیت های اقتصادی در زمینه های مختلف در این کشور را نشان می دهد .

مراحل دریافت ویزای استارت آپ کشور پرتغال

این مراحل عبارتند از:

 • ثبت نام آنلاین در برنامه استارت آپ کشور پرتغال . شما باید رزومه کاری خود را به همراه گذرنامه ارسال نمایید.
 • تایید و یا رد صلاحیت طرح، به شما اطلاع داده خواهد شد.
 • ارتباط ویدئویی با انکوباتور و توضیحات کامل درمورد برنامه کاری خود ارائه خواهید داد.
 • در صورت تایید تقاضای شما توسط انکوباکتور، شما باید تمامی مدارک، اسناد و الزامات راتهیه و هزینه استارتاپ را به حساب شرکت انتقال دهید.
 • در این مرحله باید در زمان اعلام شده، در کنسولگری یا سفارت پرتغال مصاحبه انجام دهید.
 • بعد از 3 ماه در کشور پرتغال حضور یافته و اجازه اقامت خود را دریافت خواهید کرد.
 • در این مرحله با انکوباکتور خود دیدار کرده و در مورد راه اندازی برنامه استارت آپ خود برنامه ریزی خواهید کرد.
 • پس از تمامی این مراحل باید در کشور پرتغال حضور داشته و سالیانه اقامت خود را تمدید کنید.

سخن آخر

در این نوشته ما نکات مهمی در ارتباط با ویزای استارت آپ پرتغال را بررسی کردیم. اما نکته آخر این که در صورتی که تمایل دارید از طریق ویزای استارتاپ پرتغال به این کشور مهاجرت کنید تحقیقات اولیه را انجام دهید. توصیه ما مراجعه به مراکز معتبر برای انجام امور مهاجرتی است. متخصصان ما در این زمینه راهنمای شما خواهند بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید