اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

پرتغال یکی از کشور های اروپایی است که در سال های اخیر توانسته امکانات و شرایط مناسبی برای متقاضیان اقامت مهیا کند. این کشور در حال حاضر با برنامه های اقتصادی و مزایایی  که برای سرمایه گذاران فراهم کرده است موجب جذب سرمایه های زیادی گردیده است. برای جذب سرمایه اخذ تابعیت را نیز در برنامه ریزی های خود در نظر گرفته است. در مقاله پیش رو در مورد اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری توضیحاتی خواهیم داد.

اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

دریافت تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری یکی از مسیرهایی است که برای مهاجرت به این کشور از سوی متقاضیان دنبال می گردد. دریافت تابعیت پرتغال از روش های متنوعی مثل تحصیل، بازنشستگی و سرمایه گذاری مالی امکان پذیر می باشد. خیلی از افراد برای بدست آوردن تابعیت پرتغال حاضر به سرمایه گذاری مالی نیز هستند. اما دریافت تابعیت از طریق سرمایه گذاری به صورت های زیر انجام می پذیرد که عبارتند از:

  • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و نوآوری
  • روند سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  • سرمایه گذاری از طریق خرید سهام حداقل به ارزش یک میلیون یورو
  • انتقال حداقل 250 هزار یورو سرمایه به پرتغال جهت سرمایه گذاری در بخش حمایت از میراث فرهنگی و تاریخی این کشور

راه های سرمایه گذاری در پرتغال برای دریافت تابعیت

اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری روش های متنوعی دارد که در این بخش بررسی می کنیم. دولت پرتغال  از راه های سرمایه گذاری امکان گرفتن تابعیت را برای متقاضیان فراهم کرده است. این راه های سرمایه گذاری عبارتند از:

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی

در این روش، اقامت بر اساس تمکن مالی می باشد. خود حمایتی در کشور پرتغال بر اصل سرمایه داری استوار می باشد. این روش (خودحمایتی) بی نیاز از انتقال سرمایه، فروش ملک، الزام به سرمایه گذاری در کشور مقصد و بدون محدودیت سنی می باشد. اصل و مبنی اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در این روش بر سرمایه و تمکن مالی فرد متقاضی می باشد. بر طبق این برنامه، اقامت اولیه برای دو سال داده خواهد شد. بعد از پنج سال به اقامت دائم تبدیل می گردد.

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی

در انتهای سال ششم تحت شرایط خاص به تابعیت تبدیل خواهد شد. در این روش منظور از تمکن مالی این است که برای خود و اعضای خانواده خود مبلغی را در حساب خود بلوکه نماید. مبلغ باید حداقل هزینه دو سال زندگی را شامل گردد. برای هر نفر اصلی مبلغی حدود 16000 هزار یورو می باشد. برای همسر 8000 یورو و برای هر فرزند 5000 یورو پس انداز داشته باشد.

اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری با کار آفرینی

کارآفرینی از راه های دریافت تابعیت پرتغال می باشد. با این روش شما به عنوان متقاضی با ارائه یک بیزنس و یا یک طرح  سود آور و خلاقانه که برای دولت پرتغال دارای توجیه اقتصادی و سودآوری مالی و استخدام چندین نفر تبعه پرتغال باشد. برای این کار کافیست که سن شما بیشتر از 18 سال باشد. نباید منع قانونی برای زندگی در پرتغال داشته باشید. ضمن این که ارائه ضمانت تمکن مالی و هزینه های زندگی حداقل به مبلغ 350 هزار یورو از الزامات این روش سرمایه گذاری می باشد.

اخذ تابعیت از طریق خرید ملک

یکی دیگر از راه های مهاجرت و اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک می باشد. در این روش شما کار راحتی را دارید. تنها با خرید ملک می توانید ویزای طلایی کشور پرتغال را کسب کنید و حتی آزادانه به کشور های دیگر اروپایی مسافرت کنید. برای خرید ملک در پرتغال و اخذ تابعیت از این طریق مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

  • پاسپورت یا کارت شهروندی: برای انجام کلیه معاملات قانونی و امضای قراردادها به این مدارک شناسایی معتبر گفته شده نیاز می باشد.
  • دومین مدرکی که مورد نیاز می باشد شماره مالیاتی(NIF) است. برای انجام کلیه معاملات و پرداخت مالیات احتیاج به این شماره و کد مخصوص احتیاج می باشد.
  • داشتن حساب بانکی: افتتاح حساب بانکی در پرتغال برای فراهم کردن امکان خرید خانه نیز از ضروریات اخذ تابعیت از این طریق می باشد. بانکها در امر خرید و فروش و حتی اجاره ملک شما می توانند شما را یاری کنند.

نکته مهم در اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

نکته آخر در مورد شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال اینکه  افرادی که متقاضی مهاجرت هستند می توانند بعد از ۵ سال برای اقامت دائم درخواست نمایند. پس از سال پنجم برای تابعیت و اخذ پاسپورت پرتغال اقدام می کنند. متقاضیان به همراه اعضای خانواده خود نباید هیچ یک در طول پنج سال سابقه کیفری داشته باشند‌. ضمن این که مدرکی گواهی برای استقلال مالی و درآمد کافی داشته باشند. داشتن محلی برای زندگی، آشنایی دقیق به زبان پرتغالی و حداقل سن 18 سال از دیگر شرایط دریافت اقامت است. توصیه آخر این که برای انجام امور مهاجرتی حتما از طریق قانونی و وکلای خبره این کار و یا مؤسسه های مهاجرتی قانونمند اقدام کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید