اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

امروزه یکی از راه های امرار معاش و تلاش بر ای زندگی بهتر راه مهاجرت و کار در کشورهای دیگر است. یکی از این کشورها که می توان از طریق دریافت ویزای کار اقدام به دریافت اقامت نمود کشور پرتغال می باشد. در نوشته پیش رو از وب سایت آدالگال در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق کار  توضیحاتی را خدمت شما ارائه خواهیم داد.

مختصری در مورد کشور پرتغال

کشور اروپایی پرتغال با نام(Portugal) کشوری است که در جنوب غربی اروپا و در شبه جزیره ایبری واقع گردیده. کشور پرتغال از سمت زمینی تنها با اسپانیا هم مرز است مرزهای دیگر این کشور را می توان با اقیانوس اطلس دید. این کشور را یکی از قدیمی ترین جوامع اروپایی می دانند. پایتخت این کشور لیسیون است. جمعیت کشور پرتغال در حدود 11 میلیون نفر برآورد می شود‌.

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

راه های بسیاری برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد. کار نیز یکی از این راه ها است. در حقیقت برای اخذ اقامت در پرتغال روش های گوناگونی وجود دارد از جمله تمکن مالی، خرید ملک در پرتغال و اقامت از طریق کار.  در ادامه در مورد اخذ اقامت کاری توضیح خواهیم داد.

همانگونه که گفتیم یکی از راه های مهاجرت به پرتغال اخذ اقامت کاری می باشد که نسبت به دیگر مسیرها راحت تر به نظر می رسد. به این دلیل که این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی سخت گیری کمتری دارد. از این رو استقبال جهت مهاجرت به این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر شده است. برای اخذ اقامت پرتغال از طریق کار باید جزئیات این موضوع را بدانیم.

شرایط کار در کشور پرتغال

در مورد کار در کشور پرتغال اولین شرط اینکه سن شما بالای 16 سال باشد. در حقیقت شخص پس از رسیدن به سن 18 سالگی می تواند بدون تمام شدن تحصیل خود برای کار اقدام نماید. هنگام انعقاد قرارداد کاری باید موارد زیر را مشخص نمود:

  • کارگزار قانونی مشخص شده باشد
  • کارفرما مشخص باشد
  • موارد تعیین شده قراداد مانند وظایف کارگر، ساعت کاری، میزان حقوق و دیگر موارد باید مشخص گردد.
  • محل اشتغال و زمان کار نیز مشخص شود.

شرایط کار در کشور پرتغال

از دیگر مواردی که باید در زمان انعقاد قرارداد قانونی در مسیر اخذ اقامت پرتغال از طریق کار مشخص گردد، مدت زمان روزانه کار می باشد. بسته به شرایط قرارداد از جمله شرکت طرف قرارداد متغیر می باشد. معمولا طبق قانون ساعت کاری در کشور پرتغال از ساعت 9 صبح الی یک بعداز ظهر است. بعد از استراحتی 2 ساعته ادامه کار از ساعت سه بعد از ظهر تا 7 عصر می باشد. حداکثر ساعت قانونی کاری در هفته در کشور پرتغال 60 ساعت بوده و حق استفاده از 22 روز مرخصی در طول سال را دارید.

مجوز کار در پرتغال برای متقاضیان غیر اروپایی

جهت اخذ اقامت این کشور، نیاز به مجوز کار معتبر است. اولین مرحله برای دریافت ویزای کار کشور پرتغال دریافت دعوتنامه از سوی یک کارفرمای قانونی می باشد. البته برای دریافت ویزای کار رزومه قوی و داشتن مهارت فنی مزیت مهمی است. ضمن اینکه کارفرمای شما آگهی استخدامی را به مدت 3 ماه منتشر کرده باشد و کسی نسبت به استخدام اقدامی نکرده باشد. در این صورت می توانید برای آن شغل درخواست ویزا دهید. البته پبشنهاد می شود بخاطر این که دچار سردرگمی نشوید می توانید از طریق مؤسسات قانونی که دراین زمینه فعالیت می کنند اقدام کنید. در این مسیر می توانید با متخصصان آلمیدا همراه شوید.

انواع ویزای کار پرتغال برای اخذ اقامت

برای کار و اخذ اقامت پرتغال دو نوع مجوز اقامتی وجود دارد که عبارتند از:

ویزای کار پرتغال

برای شهروندان غیر اروپایی در صورتی که استخدام آنها از 6 ماه کمتر باشد شامل ویزای کوتاه مدت شده و در صورت اقامت طولانی تر شامل ویزای کار بلند مدت خواهند گردید.

مجوز اقامت

این مجوز بسته به مهارت فردی، شرایط استخدامی و عوامل دیگری دارد.

شرایط لازم جهت دریافت ویزای کار پرتغال

متقاضیان غیر اروپایی ویزای کار باید مدارک زیر را تحویل سفارت پرتغال دهند:

  • تصویر گذرنامه متقاضی
  • اصل پاسپورت و کپی از ویزاهای گذشته
  • تهیه بلیط و رزرو پرواز که البته این بخش الزامی نیست
  • بیمه نامه پزشکی تا مبلغ 30000 هزار یورو
  • گواهی اثبات محل اقامت
  • قراداد قانونی بین کارفرما و شما

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار به صورت دائم

در صورتی که شخص به مدت 5 سال در کشور پرتغال به فعالیت بپردازد و در این مدت بیمه و مالیات خود را پرداخت نماید این امکان را دارد که به اداره مهاجرت پرتغال مراجعه نموده و درخواست اقامت دائم و دریافت تابعیت کند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت آلمیدا ما به بررسی اخذ اقامت پرتغال از طریق کار پرداختیم. اما نکته پایانی این که تمامی این مراحل باید از طریق قانونی صورت پذیرد. در صورتی که متقاضی اقامت از طریق ویزای کار هستید بهتر لست ضمن اقدامات تحقیقاتی می توانید از طریق مؤسسات قانونی مهاجرت اقدام کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید