شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از قدیمی ترین کشور های اروپایی که دارای قدمتی طولانی می باشد کشور پرتغال است. مردم این کشور که زمانی نه چندان دور به عنوان فاتحان دریا و دریانوردانی شجاع شناخته می شدند به مهمان نوازی مشهورند. پرتغال در اروپای غربی واقع گردیده و از یک سمت با کشور اسپانیا و از سمت دیگر به اقیانوس اطلس ختم می گردد. سرمایه گذاری در کشور اروپایی پرتغال به چند طریق امکان پذیر می باشد. درادامه و در مقاله پیش رو درمورد شرایط سرمایه گذاری در پرتغال توضیحاتی خواهیم داد.

چرا سرمایه گذاری در پرتغال؟

در سال های اخیر دولت پرتغال برای جذب سرمایه های خارجی با مشوق های مالیاتی که برای سرمایه گذاری در بخش های خاص و تحت شرایط مشخص تعیین کرده است توانسته موفقیت های بسیاری در شاخه سرمایه گذاری فراهم کند. نرخ مالیات شرکت ها را کاهش داده و اعتبار مالیاتی در حال حاضر تا 25 درصد برای انجام سرمایه گذاری ها در آینده بسته به موقعیت خای شغلی ایجاد شده است. میزان نوع آوری می تواند بر شرایط سرمایه گذاری در پرتغال تاثیر داشته باشد. برخی از سیاست های تشویقی اقتصادی نیز موجب شده تا سرمایه گذاران علاقه بسیاری به انجام سرمایه گذاری در این کشور اروپایی از خود بروز دهند.

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

کشور پرتغال برای جذب سرمایه های خارجی به سمت کشور خود اقدامات ویژه ای انجام می دهد. این کشور با ایجاد ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری در پرتغال توانسته گام بلندی در این زمینه بردارد. این ویزا باعث جذب سرمایه و توسعه بخشی به مناطق آزاد تجاری شده است. در حقیقت شرایط سرمایه گذاری در پرتغال روند مثبتی را بوجود آورده است. در روند سرمایه گذاری این کشور مزایایی وجود دارد که منجر به بهبود شرایط مالی شما خواهد شد. قبل از هر چیز باید بدانید که سرمایه گذاری در این کشور محدویت سنی ندارد و همچنین لازم به داشتن سابقه کار نیست. شما برای سرمایه گذاری نیاز به مدرک تحصیلی و زبان ندارید. در عین حال شرایط تحصیل رایگان نیز برای فرزندان شما فراهم است.

خرید ملک در پرتغال برای سرمایه گذاری

پرتغال به عنوان یک کشور اروپایی انجام سرمایه گذاری را در تمامی بخش های اقتصادی بر مبنای قانون آزاد گذاشته است. یکی از شرایطی که دولت پرتغال برای جذب سرمایه اعلام نموده خرید ملک در پرتغال می باشد. رشد ارزش ملک در کشور پرتغال به طور متوسط سالیانه بین 5 الی 15 درصد می باشد و حتی با اجاره آن 3 الی 4درصد ارزش ملک در سال برگشت داده خواهد شد.

نوآفرینی و استارت اپ برای سرمایه گذاری

یکی از شرایط سرمایه گذاری در پرتغال از طریق نوآفرینی و ویزای استارت اپ می باشد. یکی دیگر راه های سرمایه گذاری است که متقاضیات بسیاری دارد. از این مسیر متقاضی برای نوآفرینی بایستی یک بیزنس پلن ارائه دهد. شما می توانید بیزنس پلن متناسب با رشته کاری و مهارت خود را فراهم کنید.

نوآفرینی و استارت اپ برای سرمایه گذاری

متقاضی پس از دریافت ویزای استارتاپ پرتغال می تواند در هر شهری که می خواهد مشغول به کار و زندگی شود. از مزایای این نوع ویزا هزینه پایین این روش نسبت به باقی روش ها است. متقاضی این نوع سرمایه گذاری و اخذ ویزا باید سرمایه گذاری به مبلغ 100 الی 170 هزار یورو هزینه نماید. بیشتز این مبلغ در شرکتی که توسط متقاضی تاسیس می گردد هزینه می شود.

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال با ثبت شرکت

از شرایط دیگر سرمایه گذاری در پرتغال ثبت شرکت و کارآفرینی می باشد. متقاضی قادر خواهد بود با همکاری و شراکت در یک شرکت پرتغالی ویزای اقامت پرتغال را اخذ کند. این سبک سرمایه گذاری جزو ویزای طلایی پرتغال محسوب می گردد که به موجب آن پس از 5 سال اقامت دائم این کشور بدست می آید. از طریق ثبت شرکت، استارت اپ و کارآفرینی به دو طریق می توانید ویزای طلایی این کشور را کسب کنید.

  • با ایجاد 10شغل تمام وقت و استخدام 10 نفر از تبعه یا مقیمان پرتغال اقامت این کشور را کسب کنید.
  • شراکت در شرکت های پرتغالی به ارزش 350000 هزار یورو.

در  روش دوم از شرایط سرمایه گذاری در پرتغال این امکان یرای شما فراهم می باشد که با سرمایه گذاری این مبلغ در یک شرکت پرتغالی اقامت این کشور را دریافت کنید.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت آلمیدا ما به بررسی شرایط سرمایه گذاری در پرتغال پرداختیم. نکته آخر این که اگر قصد سرمایه گذاری در کشور پرتغال دارید حتما با متخصصین و وکلای خبره این امر مشورت کنید. تمام کارها را با مدرک قانونی و از طریق قانون انجام دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید