اقامت پرتغال

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on twitter
Share on linkedin

اقامت پرتغال: گزینه‌‌ای مطلوب برای مهاجرت 

اقامت پرتغال، به چند دلیل، گزینه مطلوب ایرانیان برای مهاجرت است. پیداست که انتخاب مناسب‌ترین مقصد مهاجرت و چگونگی اخذ اقامت کشور مقصد، در ارتقاء کیفیت زندگی نقش پررنگی دارد. نخستین گام پیش از انتخاب مقصد مهاجرت، بررسی قوانین پذیرش مهاجران در کشورهای مختلف است. سپس، انتخاب مقصد و روش مناسب مهاجرت، با توجه به شرایط متقاضی، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. اما آیا متقاضی زمان و سرمایه کافی برای بررسی قوانین بیشتر کشورهای دنیا را دارد؟ در میان گزینه‌های بی‌شمار، پرتغال مقصدی نزدیک و چشم‌نواز، و اقامت پرتغال مسیری آسان و مطمئن است.

مطمئن‌ترین، روشن‌ترین، و به‌صرفه‌ترین روش مهاجرت

انتخاب کارگزاری معتبر و باسابقه در موفقیت پرونده مهاجرت متقاضیان اهمیت بسزایی دارد. کارگزاری که با تکیه بر دانش و تجربه، مشاوره‌‌ای آگاهانه و مسئولانه به متقاضیان محترم ارائه کند. مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران، بهره‌مند از مشاوران کارآزموده و دفاتر برون‌مرزی، پیشِ روی شماست. سال‌ها ارائه‌ی خدمات اقامت پرتغال و مهاجرت به اروپا، پیشینه‌ای سزوار تحسین برای آلمیدا به ارمغان آورده‌است. اگر به کشور پرتغال می‌اندیشید و می‌خواهید روش‌های مطمئنِ اقامت پرتغال را بشناسید، درست آمده‌اید. اروپا گستره وسیع فعالیت ما و اقامت پرتغال تخصص ماست. هرچه آگاهانه‌تر پیش بروید، سریع‌تر، امن‌تر، و به صرفه‌تر به مقصدتان خواهید رسید. همه مسیر کنارتان هستیم.

پرتغال غربی‌ترین کشور اروپاست. از شمال و شرق هم‌مرز اسپانیا‌ست و از جنوب و غرب، با حدود ۸۰۰ کیلومتر خط ساحلی به اقیانوس اطلس متصل شده است. کشوری با تنوع آب و هوایی بی‌نظیر که ۹۲ هزار و ۲۱۲ کیلومتر مربع وسعت و حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد. همچنین جزایر مادیرا و آزور در اقیانوس اطلس هم، بخشی از خاک این کشور محسوب می‌شوند. زبان رسمی‌اش پرتغالی است.

پرتغالِ امن و زیبا، بهشتِ مهاجران

اگرچه در ایران شناخت چندانی نسبت به کشور پرتغال وجود ندارد، اما در واقع پرتغال یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و گذران زندگی است. بر اساس ارزیابی وب‌‌سایت اینترنشنال لیوینگ، در هر سه فهرست «بهترین کشورها برای بازنشستگی»، «بهترین کشورها از نظر خدمات درمانی»، و «بهترین کشورها از نظر آب و هوا»، پرتغال رتبه‌‌ی اول را دارد. پرتغال عضو اتحادیه‌‌ی اروپا و پیمان شنگن و منطقه‌‌ی یورو است. این کشور همچنین به عنوان سومین کشور امن جهان شناخته شده است.

پرتغال از گذشته تا امروز

پرتغال کشوری دمکراتیک است که به شیوه‌ی پارلمانی اداره می‎‌شود. با وجود کاتولیک بودن ۸۱ درصد از مردم پرتغال، این کشور فاقد دین رسمی‌ست. در سال ۱۱۳۹ پادشاهی وقت پرتغال اعلام استقلال کرد. با تلاش دریانوردان پرتغالی، امپراتوری پرتغالی‌ها گسترش یافت. آنچه از آن دوران به‌جا مانده به اندازه‌ای‌ست که امروزه دولت پرتغال، سومین کشور بزرگ مستعمراتی جهان به حساب می‌آید.

پرتغال، اروپای کوچک

زیتون، انگور، لبنیات، سیب‌زمینی، و گوجه‌فرنگی مهم‌ترین محصولات کشاورزی پرتغال هستند. رونق صنعت پرتغال هم وابسته به پالایش نفت، پلاستیک، مشروبات، پارچه، کاغذ، کفش، و سفالینه و حتی ماهیگیری است.
در یک کلام، پرتغال کشوری‌ست به‌غایت اروپایی با تمام ویژگی‌های اقلیمی، فرهنگی، و تاریخی اروپا. برای افرادی باشد که به هر دلیلی شرایط زندگی دائم در خارج از ایران را ندارند اما خواهان دریافت کارت اقامت کشوری اروپایی با پاسپورتی بسیار قدرتمند هستند، اخذ اقامت پرتقال بهترین گزینه است. روش‌های اخذ اقامت پرتغال را بخوانید.

به طور کلی، برنامه‌‌های پیشنهادی اداره‌ی مهاجرت پرتغال چندان سختگیرانه نیستند و شانس پذیرش در آن‌‌ها بالاست. ۵ سال پس از اخذ اقامت پرتغال، می‌‌توانید برای خود و اعضای خانواده‌‌تان پاسپورت پرتغالی بگیرید. با داشتن پاسپورت پرتغال هم، اجازه‌‌ی زندگی در تمام اتحادیه‌‌ی اروپا را به دست آورید.
در حال حاضر، ایرانی‌‌ها به چهار روش می‌‌توانند برای اقامت پرتغال درخواست بدهند:

۱ + ۳ روش دریافت اقامت پرتغال

هر یک از این ۳ روش مهاجرت به پرتغال اسم خاصی هم دارند. برای مثال، اقامت پرتغال از طریق خرید ملک اصطلاحاً ویزای طلایی (Golden Visa) نامیده می‌شود. اقامت پرتغال از طریق کارآفرینی با نام اصلیِ ویزای D2 همچنین به اسم ویزای استارت‌آپ نیز مشهور است. در این بین، ایرانی‌ها از برنامه‌ی ویزای طلایی و اقامت تمکن مالی بیشتر استقبال کرده‌اند.

علاوه بر این موارد، اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای تحصیلی نیز روشی مطمئن و مناسب برای مهاجرت به پرتغال است. فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی پرتغال، علاوه بر دریافت مدرک معتبر، می‌توانند شغل مناسبی در پرتغال پیدا ‌کنند. با شروع قانونی کار و پرداخت مالیات و حق بیمه، فرد می‌تواند کارت اقامت موقت پرتغال را دریافت کند. ۵ سال بعد از آن نیز برای پاسپورت و اقامت دائم این کشور درخواست دهد.اگر مایلید در مورد ویزای طلایی، ویزای کارآفرینی، و ویزای تمکن مالی بیشتر بدانید، لطفاً روی لینک مربوط به آن‌ها کلیلک کنید.

پیش از انتخاب روش مهاجرت به پرتغال، می‌بایست از متناسب بودن شرایط آن با امکانات و انتظارتان مطمئن شوید. انتخاب بهترین روش مهاجرت، راه شما را کوتاه‌تر و مسیر رسیدن‌تان را هموارتر می‌کند.

کارشناسان و مشاوران ویژه‌ی اقامت پرتغال در مؤسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی آلمیدا اینجا هستند تا مناسب‌ترین راهکار را به شما ارائه دهند. مشاوره با کارشناسان آلمیدا همواره رایگان است.

فرم ارزیابی مهاجرت

با تکمیل این فرم، مشاوران ما مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت به شما پیشنهاد می‌دهند

فرآیند دریافت اقامت پرتغال یک علم است

بیشتر مراحل اخذ اقامت پرتغال، در روش‌های متفاوت مهاجرتی یکسان است. اما روند انجام مراحل مربوط به هر کدام از روش‌هاست که منجر به تفاوت‌های تأثیرگذار و مهم می‌شود. از این رو، بررسی شرایط متقاضی و اطلاع از آخرین قوانین مهاجرتی کشور پرتغال، مهم‌ترین مرحله در فرآیند اخذ اقامت پرتغال است.

نمونه‌ای از تفاوت مراحل قانونی

به مراحل متفاوت این مثال‌ها توجه کنید:

* اقدام از طریق ویزای طلایی و خرید ملک برای اقامت پرتغال:
– مراحل مشترک قانونی.
– انتخاب یک ملک در پرتغال و خرید آن.
– ثبت ملک و مراحل قانونی خرید.

* اقدام از طریق سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به پرتغال:
– افتتاح یک حساب بانکی در پرتغال.
– دریافت کد مالیاتی.
– انجام مراحل بعدی برای برای اخذ اقامت پرتغال.

مثال‌های بالا، نمونه‌‌های مهمی از نقش تأثیرگذارِ اشراف به قوانین مهاجرت پرتغال، برای اخذ آسان‌تر اقامت دائم هستند. بدون اطلاع از قوانین و سازوکارهای قانونی، روند مهاجرت به این کشور بسیار پیچیده، و گاه ناممکن، خواهد بود. در این مسیر، بهره‌گیری از تجربه‌ی وکلای کارآزموده‌ی پرتغالی بی‌شک تصمیم عاقلانه و درستی است.

هزینه‌های اخذ اقامت پرتغال، همچون بسیاری از فرآیندهای مهاجرتی شامل دو بخش کلی می‌شود:

 • هزینه‌های قانونی اخذ اقامت پرتغال؛
 • تعرفه‌های مؤسسه‌ی آلمیدا برای اخذ اقامت پرتغال.

هزینه‌های اداری اخذ اقامت پرتغال

 • هزینه‌های مربوط به تشکیل پرونده
 • ترجمه و تأیید مدارک
 • اخذ ویزای توریستی یا اقامتی پرتغال
 • خرید ملک یا ثبت شرکت
 • افتتاح حساب بانکی، دریافت کد مالیاتی
 • پیگیری‌های قانونی تا زمان صدور کارت اقامت موقت
این هزینه‌ها عموماً هزینه‌های دولتی محسوب می‌شوند و بسته به روش‌های مختلف اقامت پرتغال تفاوت‌های اندکی با یکدیگر دارند.

هزینه‌های خدمات

هزینه‌های خدمات مربوط به بخشی‌ست که مؤسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی آلمیدا، دیاش، و همکاران برای اخذ اقامت پرتغال از متقاضیان محترم دریافت می‌کند:
 • کمک به جمع‌آوری مدارک
 • پر کردن فرم‌های مربوطه
 • افتتاح حساب بانکی و ثبت شرکت
 • اخذ ویزای توریستی برای سفر ابتدایی به پرتغال (در مورد ویزای طلایی یا اخذ ویزای اقامتی برای برنامه‌های D2 و D7)
 • همراهی با مسافر در کشور پرتغال برای خرید ملک مناسب یا ثبت شرکت

افتتاح حساب بانکی در پرتغال، یکی از خدمات ویژه‌ی مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران، برای متقاضیان اخذ اقامت پرتغال است. البته این کار برای افرادی که به هر دلیل، اعم از تحصیل یا تجارت در اروپا، می‌بایست یک حساب بانکی در کشوری اروپایی داشته باشند نیز قابل ارائه خواهد بود. کارشناسان ما در این باره راهنمای‌تان خواهند کرد.

داشتن حساب بانکی بین‌المللی در پرتغال: یک تیر و چند نشان

همان‌طور که اشاره شد، پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا و همچنین پیمان شنگن است. بنابراین صاحب یک حساب بانکی معتبر در پرتغال می‌تواند با استفاده از کارت‌های اعتباری، در هر بانکی از اتحادیه‌ی اروپا، وجه دریافت و یا واریز نمایند.

بانک Millennium BCP یکی از معتبرترین بانک‌های کشور پرتغال و اتحادیه‌ی اروپاست. متقاضیان افتتاح حساب بانکی پرتغال می‌توانند از طریق حساب شخصی و قانونی خود در این بانک به تبادل مالی در اروپا بپردازند.

از سوی دیگر، برای اخذ اقامت پرتغال از طریق روش‌هایی همچون ویزای D2 یا سرمایه‌گذاری و ثبت شرک، افتتاح حساب بانکی در پرتغال مرحله‌ای ضروری محسوب می‌شود.

فرم ارزیابی مهاجرت

با تکمیل این فرم، مشاوران ما مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت به شما پیشنهاد می‌دهند

هزینه‌های زندگی در پرتغال یا هر کشور دیگری به سبک زندگی یا Life Style  فرد و خانواده بستگی دارد. بنابراین، هزینه‌ی زندگی در پرتغال برای هر فرد، بسته به استانداردهای شخصی و خانوادگی‌اش متفاوت است.

برآورد کلی

بنا بر آخرین ارزیابی‌های انجام‌شده توسط وب‌سایت معتبر  internationalliving.com، زندگی یک خانواده‌ی دو نفره در شهرهای کوچک پرتغال، دست‌کم ۱۷۰۰ یورو در ماه هزینه دارد. این مبلغ شامل هزینه‌های مسکن، خوراک، پوشاک، حمل‌ونقل، و … است. زندگی در شهرهای بزرگ پرتغال همچون لیسبون به مبلغی بالاتر از ۲۲۰۰ یورو در ماه هزینه دارد.در مقایسه‌ با هزینه‌های زندگی در سایر کشورهای اروپایی، پرتغال کشوری به مراتب ارزان‌تر به حساب می‌آید.

پرتغال قوانین کار مختص به خود را دارد. برای درک بهتر شرایط کار در پرتغال بهتر است اندکی در خصوص این قوانین توضیح دهیم. در خصوص بازار کار، فرصت‌های شغلی، و همچنین روش‌های ارسال درخواست کار، کارشناسان امور اقامت و مهاجرت مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران، به مانند همیشه، آماده پاسخگویی به متقاضیان محترم هستند تا روند اخذ اقامت پرتغال را تا جای ممکن تسهیل و تسریع نمایند.

کار دانشجویی در پرتغال

همان‌طور که اشاره شد، اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل، یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور است. بر اساس قوانین پرتغال، دانشجویان بین‌المللی بسته به مقطع و رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنند می‌توانند به‌صورت نیمه‌وقت یا تمام‌وقت در این کشور کار کنند.

مهم‌ترین نکته در بحث کار دانشجویی در پرتغال، میزان تسلط متقاضی به زبان پرتغالی است. با تسلط بیشتر، شانس یافتن شغل مناسب‌تر بیشتر خواهد بود. دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در پرتغال در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا پس از کسب اجازه‌ی کار از اداره‌ی مهاجرت این کشور می‌توانند به ترتیب ۱۰، ۲۰، و ۳۰ ساعت در هفته کار کنند.

پس از پایان دوران تحصیل نیز یک سال به فرد فرصت داده می‌شود تا شغل مناسب خود را در این کشور پیدا کرده و مشغول به کار شود. این موضوع در ادامه‌ی روند اخذ اقامت پرتغال بسیار اهمیت دارد.

کار دائم در پرتغال

مشکلات اقتصادی چند سال اخیر در پرتغال، رقابت برای یافتن شغل مناسب و به تبع آن اخذ اقامت پرتغال را دشوارتر کرده است. اما همواره میزان تحصیلات، رزومه‌ی کاری مناسب، و البته تسلط بر زبان پرتغالی می‌تواند در یافتن کار دائم، بسیار کارگشا باشد.

متخصصان حسابداری و حسابرسی و مشاغل مرتبط با IT شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در پرتغال دارند. همچنین نیروی کار ماهر در رشته‌های صنعتی نیز شانس بالایی برای یافتن شغل مناسب خواهند داشت. مشاغل مربوط به بهداشت و درمان، کشاورزی، و صنعت گردشگری نیز از دیگر گروه‌های کاری هستند که فرصت‌های شغلی خوبی برای آن‌ها وجود دارد.

کارمندان رسمی در کشور پرتغال تا ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنند (۸ ساعت در روز با احتساب دو روز تعطیلی رسمی هفتگی).  آنها می‌توانند، بدون در نظر گرفتن تعطیلات رسمی، تا ۲۲ روز در سال مرخصی بگیرند.

ADA در تهران

مؤسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی آلمیدا، دیاش، و همکاران، با تجربه‌ی طولانی انجام خدمات اقامت پرتغال و مهاجرت به اروپا، آماده‌ است تا خدمات VIP را به شما متقاضیان محترم مهاجرت به اروپا ارائه کند. استقرار دفتر مرکزی موسسه در لیسبون پرتغال، بهره‌مندی از نیروی متخصص و مجرب، و سابقه درخشان گواه اعتبار ما و آسودگی خاطر مشتریان ماست. شما می‌توانید با مراجعه به دفتر شرکت در تهران از نزدیک با خدمات مؤسسه آشنا شوند.

به پشتوانه تجربه و دانش ما، مقیم پرتغال شوید

تمامی مراحل اخذ اقامت پرتغال در مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران زیر نظر وکلای باسابقه‌ی شرکت که متخصص امور مهاجرت و اقامت‌اند انجام خواهد شد. از این رو شانس موفقیت پرونده‌های اقامتی در این شرکت در بالاترین حد ممکن است. ارتباطات گسترده‌ی دولتی به همراه آگاهی از آخرین قوانین مهاجرتی، موجب می‌شود تا متقاضیان محترم از اولین گام برای اخذ اقامت پرتغال در مسیری مطمئن حرکت کنند.

مؤسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی آلمیدا، دیاش، و همکاران، متضمّن رسیدن شما به مقصدتان و همراه هر لحظه شماست.

فرم ارزیابی مهاجرت

با تکمیل این فرم، مشاوران ما مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت به شما پیشنهاد می‌دهند