اخذ ویزای کار پرتغال | مدارک + مجوز کار در پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

مهاجرت برای کار و زندگی یکی از راه های دریافت اقامت در کشورهای دیگر می باشد. هر کشور قانون خاص خود را دارد. در دهه های اخیر اقدام به مهاجرت به قصد کار به کشورهای اروپایی افزایش یافته است. یکی از کشورهایی که مقصد بسیاری از ایرانیان برای کار و فعالیت های اقتصادی و دریافت اقامت می باشد کشور پرتغال است. در مقاله پیش رو از آدالگال در مورد روش اخذ ویزای کار پرتغال توضیحاتی خدمت شما عزیزان خواهیم داد.

توضیحاتی در مورد کشور پرتغال

کشور پرتغال را می توان یکی از رویایی ترین کشورهای اروپایی برای شروع بک زندگی جدید دانست. اگر قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی را دارید می توانید این کشور را به عنوان یک گزینه عالی در نظر داشته باشید. کشور پرتغال جزو کشورهای با کیفیت زندگی بالا در اروپا شناخته می شود. تمام این مزیت ها به لطف مناظر زیبا، آب و هوای عالی و معماری قرون وسطایی بوجود آمده است‌. نام رسمی این کشور جمهوری پرتغال و در زبان پرتغالی (Portuguesa) می باشد. همچنین زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی است که بر گرفته از زبان رومی می باشد. کشور پرتغال دارای حکومت جمهوری پارلمانی می باشد و دارای جمعیتی حدود11 میلیون نفر است. لیسبون به عنوان پایتخت پرتغال یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور می باشد.

روش اخذ ویزای کار پرتغال

یکی از راه های مهاجرت به پرتغال مهاجرت از طریق کار می باشد. نسبت به مسیرهای دیگر بسیار آسان تر است‌. و این بخاطر این است که درهای این کشور به روی تمامی مهاجران باز است و سخت گیری های کمتری نسبت به سایرکشور های اتحادیه اروپا دارد.

شرایط کار در کشور پرتغال مهاجرت به این کشور از طریق کار برای شهروندان کشورهای در حال توسعه می تواند باعث افزایش سطح کیفیت زندگی گردد. برای مهاجرت کاری بایستی ویزای پرتغال را داشته باشید. بدین منظور بایستی شرایط دریافت ویزای کار پرتغال را داشته باشید. لازم به ذکر است افراد بالای 16 سال اجازه فعالیت کاری در پرتغال را دارند و پس از آن که هر فرد به 18 سالگی رسید می تواند بدون به اتمام رساندن مدرسه با انعقاد قرارداد کار کند. بایستی یادآوری کنیم مدت زمان روزانه کار در کشور پرتغال بسته به شرایط کاری مختلف( مانند شرکتی که در آن کار می کنید) متغیر باشد.

روش اخذ ویزای کار پرتغال

این ساعت کاری ممکن است از ساعت 9 صبح الی 1 بعد از ظهر باشد و بعد از استرلحت دو ساعته از ساعت 3 بعد از ظهر الی 7 عصر مشغول به کار باشید. هر فرد در بهترین حالت 60 ساعت در هفته کار می کند و 22 روز در سال حق مرخصی استحقاقی دارد. میانگین حقوق در پرتغال در سال های پیش حداقل 1188 یورو بوده است. همین مسئله کشور پرتغال را به یکی از کم درآمدترین کشور های اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. گرچه این روزها با افزایش میانگین حقوقی مواجه هستیم.  با این حال اطلاع از روش اخذ ویزای کار پرتغال اهمیت بسیاری دارد.

مجوز کار در پرتغال برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا

اولین گام در  راه و روش اخذ ویزای کار پرتغال دعوت به کار از سوی یک کارفرمای پرتغالی است. راه رسیدن به این شرط با توجه به شرایط اقتصادی این کشور و شرایط جهانی ممکن است سخت تر یا آسان تر گردد. برای پیدا کردن یک شغل مناسب می توانید از مؤسسات دولتی و کاریابی های آنلاین استفاده کنید. البته لازم به یادآوری است که برای دریافت ویزای کار کشور پرتغال احتیاج به رزومه ای قوی و مهارت های متناسب می باشد.

آگهی شغلی کارفرمای شما بایستی به مدت 3 ماه به صورت عمومی منتشر شده باشد و کسی برای دریافت شغل اقدام نکرده باشد. نکته مهم این که آگهی باید در کل اتحادیه اروپا هم منتشر شود و شخصی برای آن درخواست نداشته باشد. در این چنین شرایطی شما می توانید برای آن شغل درخواست داده و اقامت کاری پرتغال را دریافت کنید.

یکی دیگر از راه هایی که می تواند به شما کمک کند تا در روش اخذ ویزای کار پرتغال بهتر پیش بروید، سامانه اینترنتی خدمات اشتغال عمومی (Indtiituto do Emprego) می باشد. اطلاعات مختلفی درباره انواع مشاغل به شما ارائه خواهد داد. همچنین یکی از روش های دیگر برای اخذ ویزای کار در پرتغال استفاده از کاریابی های آنلاین مانند سایت (SAPO Empregos) و (Online Empregos) می باشد.

اخذ انواع ویزای کار پرتغال

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که موفق به انعقاد قرارداد شده اند لازم است طبق شرایط کاری شان اقدام به درخواست دو نوع مجوز اقامتی کنند.

ویزای کار پرتغال برای شهروندان غیر اروپایی در صورتی که مدت کاری آنها کمتر از 6 ماه باشد ویزای کوتاه مدت است. در صورت اقامت طولانی تر ویزای کار بلند مدت کشور پرتغال صادر خواهد گردید.

مجوز اقامت

بسته به مهارت و شرایط کاری و عوامل دیگر برای اقامت های طولانی انواع مجوز های اقامتی صادر خواهد گردید. اما در روند و روش اخذ ویزای کار پرتغال مدارک هم مهم هستند که در ادامه بیان می کنیم.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار پرتغال

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا بایستی برای دریافت ویزای کار پرتغال مدارک زیر را آماده و تحویل سفارت یا کنسولگری کشور پرتغال دهند:

  • تصویر گذرنامه معتبر
  • اصل پاسپورت و کپی از ویزاهای گذشته
  • جزئیات رزرو پرواز (البته این مورد همیشه لازم نیست)
  • بیمه نامه پزشکی تا سقف پوشش ۳۰ هزار یورو
  • گواهی اثبات محل اقامت
  • قرارداد استخدام بین شما و کارفرما

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت آدالگال ما به بررسی روش اخذ ویزای کار پرتغال پرداختیم. اما نکته آخر این که اگر قصد مهاجرت و کار در کشور پرتغال را دارید بهتر است از راه های قانونی و مؤسسات معتبر اقدام کنید. در این مسیر می تواتید با متخصصان ما در آدالگال همراه شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید