قیمت خانه در پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اخذ ویزای اقامت در پرتغال از مسیر های گوناگونی امکان پذیر می باشد. یکی از راه های اخذ اقامت در پرتغال خرید ملک است. با استفاده از خرید ملک می تواند به مزایای بسیاری در زمینه اقامت و اخذ تابعیت پرتغال دست پیدا کرد. در مقاله پیش رو به خانه و قیمت آن در پرتغال پرداخته و در مورد قیمت خانه در پرتغال توضیحاتی خواهیم داد‌.

خرید خانه در پرتغال

این موضوعی است که در سال های اخیر مورد استقبال قرار گرفته. به گونه ای که بیش از 40 درصد از سرمایه گذاران را به سمت خود جذب کرده است. این کشور به خاطر ملاک های خاصی که دارد طرفداران زیادی به خود اختصاص داده. از جمله این که کشور پرتغال جزو امن ترین کشورهای جهان است. در جایگاه هفدهم در دنیا قرار دارد.

از دیگر ملاک ها برای خرید ملک در این کشور وضعیت آب و هوایی می باشد که باعث جذب متقاضیان از اقصی نقاط جهان شده است. مناطق جنوبی کشور پرتغال از آب و هوایی گرم تر نسبت به بخش شمالی آن برخوردار هستند. همچنین فرهنگ مردمی کشور پرتغال آنها را به مردمی مهمان دوست بدل کرده و علاوه بر این مشخصات مناسب بودن قیمت خانه در پرتغال و ارزانی زندگی در این کشور نیز باعث استقبال متقاضیان گردیده است.

قیمت خانه در پرتغال

در سال های اخیر بخاطر استقبال از خرید ملک در پرتغال به دلیل دریافت ویزای طلایی  قیمت ملک در این کشور افزایش پیدا کرده است. اما قیمت ملک در این کشور بستگی به منطقه و یا شهری که انتخاب می کنید نیز دارد. به عنوان توضیح می توان گفت قیمت خرید در مرکز شهر و حواشی و خارج شهر نیز متفاوت می باشد. در زمینه قیمت خانه در پرتغال و خرید ملک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرید هر متر مربع در مرکز شهر چهار هزار و دویست یورو و در خارج از مرکز شهر دو هزار و پانصد یورو برای هر متر مربع می باشد.
 • مسلما این قیمت در شهرهای مختلف متفاوت است و بستگی به شهر و منطقه آن دارد. به طور مثال هزینه خرید خانه در مرکز شهر لیسبون متفاوت از هزینه خرید خانه در مرکز شهر براگا و یا اطراف هر کدام است.

قوانین خرید ملک در پرتغال

متقاضی خرید از یک ثبت نام الکترونیکی شروع می کند. در ابتدا ملک مورد نظر متقاضی ثبت می شود‌. خرید ملک در پرتغال نیاز به اسناد ملک دارد و اصل مهم معتبر بودن اسناد و دارایی ها منظم شوند.

قوانین خرید ملک در پرتغال

البته بهترین کار در مورد ملک از نظر مالی در پرتغال ثبت نام، وجود اقساط و بررسی عوارض قانونی است. بهتر است این کار از طریق متخصصین و مشاورین قانونی انجام پذیرد. ضمن این که توافق بین خریدار و فروشنده در مورد شرایط انجام امور بایستی تایید شود. مستندات قانونی ملک بایستی به خریدار تحویل داده شود.

مزیت های خرید خانه در پرتغال

قیمت خانه در پرتغال با توجه به مزایای خرید املاک بسیار خاص است. خریداران ملک در پرتغال از امتیازات زیر برخوردار خواهند شد:

 • عدم حضور خریدار (خرید الکترونیکی و اینترنتی)
 • امکان سفر به تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا و شینگن بدون اخذ ویزا
 • اخذ اقامت پرتغال در حداقل 6 ماه
 • امکان دریافت اخذ مجوز کار در پرتغال
 • امکان دریافت اخذ اقامت کامل برای دیگر اعضای خانواده و دیگر بستگان
 • پرداخت مالیات های اندک و قانونی به دولت پرتغال
 • اخذ تابعیت و اقامت دائم کشور پرتغال
 • امکان فروش ملک پس از 5 سال
 • سرمایه گذاری مطمئن برای آینده
 • افتتاح حساب بانکی در بانک های پرتغال و دیگر بانک های جهانی

با وجود مزایای گفته شده می توان خرید ملک در این کشور را گزینه ای مناسب برای افراد مختلف و شرایط گوناگون دانست. خصوصا برای سرمایه گذاری در پرتغال گزینه ای مناسب است.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی قیمت خانه در پرتغال پرددختیم. اما نکته آخر این که اگر قصد خرید ملک در کشور پرتغال را‌ دارید بهترین کاری که می توانید انجام دهید انجام این کار از طریق مراکز قانونی و وکلای قانونی می باشد. حتی اگر از طریق الکترونیکی و اینترنتی قصد خرید خانه را دارید بهتر است ضمن تحقیق از اعتبار سایت باز هم با مشورت این کار را انجام دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید