آشنایی با حساب بانکی در اروپا و مزایای آن

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

با در نظر گرفتن نقش عمده‌ی بانک‌های اروپایی در فعالیت‌های تجاری در دنیا، افتتاح حساب بانکی در اروپا را می‌توان به‌عنوان اولین هدف در فعالیت‌های تجاری برشمرد.

مزیت‌های داشتن یک حساب بانکی کامل و واقعی در اروپا

بانک‌های اروپایی نقش عمده‌ای در فعالیت‌های تجاری دنیا دارند؛ به همین دلیل افتتاح حساب بانکی در اروپا می‌تواند اولین هدف در فعالیت‌های تجاری باشد. فعالان اقتصادی با افتتاح حساب شخصی بین‌المللی، علاوه بر تحکیم اعتبار خود، از خدمات دیگر بانکی هم استفاده می‌کنند. (مثل ال‌سی و سوئیفت.)

سهولت مراودات بانکی در سطح بین‌المللی خواسته‌ی تمامی بازرگانان و حق مسلم آنهاست. اینکه بتوانند:
– هر جای دنیا و با ارز دلخواهشان معامله کنند؛
– بدون نیاز به صرافی، ارز مورد نیازشان را تهیه کنند؛
– استرس نگهداری از ارز را نداشته باشند؛
– و بتوانند به راحتی از کارت‌های اعتباری خود استفاده کرده و به سفرهای کاری و تفریحی خود بپردازند.

وقتی یک بازرگان ایرانی در اروپا حساب بانکی بین المللی داشته باشد، حضور فعال‌تری در بازارهای جهانی خواهد داشت. حضور در بازار جهانی، انگیزه‌اش را برای انطباق تولیداتش با استانداردهای روز جهانی افزایش داده، کیفیت محصولاتش را بالاتر می‌برد.

حساب بانکی بین‌المللی چیست؟

حساب بانکی بین‌المللی، حسابی‌ست که افتتاح آن در بانک کشور محل زندگی و اقامت صاحب حساب نباشد. این حساب بانکی خدمات صدور ویزاکارت و مسترکارت را هم شامل می‌شود. هنگامی که کد سوئیفت، کد آی‌بن، و دیجی‌پس را هم عرضه کند، خدمات مالی کامل به شما ارائه خواهد داد.

مهم‌ترین خدمات حساب بین‌المللیِ شخصِ حقیقی

 • کد سوئیفت (Swift Code): کد بین‌المللی بانکی جهت دریافت و انتقال وجه بین‌المللی؛
 • کد آی‌بن (IBAN): شماره‌ی حساب بین‌المللی جهت دریافت و انتقال وجه بین‌المللی؛
 • کد دیجی‌پس (DIGIPASS): خرید آنلاین و اینترنتی؛
 • مدیریت مالی آنلاین با اینترنت‌بانک 24 ساعته؛
 • تحویل فیزیکی مسترکارت و ویزاکارت به نام شخص ایرانی؛
 • امکان افتتاح حساب شرکتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن؛
 • حساب همیشگی بدون محدودیت زمانی.

روند افتتاح حساب بانکی در اروپا

انجام این دسته از امور بانکی در اروپا، امری حقوقی‌ست. افراد حقیقی و حقوقی بدون اطلاع از قوانین کشورهای اروپایی، در این مسیر سردرگم خواهند شد. داشتن یک وکیل معتمد بین‌المللی، روند افتتاح حساب بین‌المللی را سریع‌تر و امن‌تر پیش خواهد برد.
بعد از توافق برجام، بانک‌های اروپایی روند افتتاح حساب بین‌المللی برای ایرانیان را از سر گرفتند. اما در دولت دونالد ترامپ، اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی برای افتتاح حساب بین‌المللی دچار محدودیت‌های بی‌شماری شدند.

در حال حاضر، بانک‌های اروپایی در عمل و در شرایط عادی برای اتباع ایرانی حساب بانکی باز نمی‌کنند. با این حال، شرکت حقوقی آلمیدا توانسته با ایجاد روابطی کاملاً قانونی، دسترسی ایرانیان به شبکه‌ی بانکی بین‌المللی را برقرار ساخته و افتتاح حساب بانکی در اروپا برای اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی را به امری عملی تبدیل کند. افتتاح حساب بانکی در پرتغال یکی از افتخارات ارزشمند شرکت حقوقی آلمیدا است که ایرانیان را دوباره به شبکه‌ی بانکی جهانی متصل کرده است.

مزایای داشتن حساب بانکی در اروپا

 • استفاده از ارزهای مختلف یا چند ارز به صورت هم‌زمان؛ (این موضوع به خصوص برای افرادی که در چند کشور فعالیت اقتصادی دارند بسیار مفید است.)
 • محافظت از دارایی شما بدون در نظر گرفتن ملیت‌تان، در برابر تغییرات سیاسی و اقتصادی؛ (مانند بی ارزش شدن پول، تورم بالا، جنگ، یا کودتا در یک کشور.)
 • برخورداری از خدمات سوئیفت و دیگر نیازهای تجاری شما؛
 • حساب بانکی پایدار و همیشگی در سراسر جهان؛
 • استفاده از بخشودگی مالیاتی؛ چنانچه کشور شما بخواهد از شما مالیات بگیرد، شما می‌توانید با نگهداری دارایی‌تان در حسابی بین‌المللی، مشمول بخشودگی مالیاتی شوید. بهتر است شما در بانک‌های کشوری اقدام به افتتاح حساب کنید که قوانین مالیاتی منعطف‌‌تری نسبت به کشورتان دارند.  این یعنی بهره‌مندی از مزایای کمتر بودن مالیات در کشوری غیر از کشور خودتان.
 • انعطاف‌پذیری بالا در حساب‌های بین‌المللی؛ (عدم محدودیت در برداشت پول و یا استفاده از طریق دستگاه‌های خودپرداز، تلفن، یا به‌صورت آنلاین)؛ این امر موجب سهولت مبادلات تجاری شما خواهد شد.
 • ارائه‌ی خدمات آنلاین به صاحبان حساب که امکان مدیریت مالی حسابتان را به شما می‌دهد.
 • حفاظت از حریم خصوصی در حساب‌های بین‌المللی؛ (بانک‌های سوئیسی روی حفظ حریم خصوصی مشتریان خود خیلی تاکید دارند. در مواردی که شما نمی‌توانید دارایی خود را در برابر منازعات ناعادلانه در کشور خودتان محافظت کنید، حساب بانکی بین‌المللی گزینه‌ی خیلی خوبی است.)
 • افزایش اعتماد و اعتبار شما در معاملات تجاری با دارا بودن حساب بین المللی شخصی.
 • قابل استفاده توسط افرادی که قصد مهاجرت دارند؛ (بانک‌های محلی نیز به این حساب‌های بین‌المللی متصل هستند.)
 • امکان بیمه کردن سپرده‌ی خود را نزد بانک مقصد؛ (مسلماً این نکته اطمینان شما از امنیت سرمایه‌تان را دوچندان می‌کند.)
 • استفاده از مسترکارت و ویزاکارت، که دارای مزایای بسیاری است (همه چیز درباره‌ی مسترکارت و ویزاکارت)

درباره کارمزد

در انتخاب بانک خود در اروپا همیشه میزان هزینه‌ها و کارمزدها را در نظر داشته باشید، چرا که این مسئله در بین بانک‌ها مقادیر متفاوتی دارد و البته در بسیاری از بانک‌های اروپایی کارمزدها و هزینه‌های مناسب و معقولی قرار داده شده است.

آیا افتتاح یک حساب بانکی در اروپا کار آسانی است؟

آسان بودن افتتاح حساب بین‌المللی بستگی به کشور مقصد دارد. بعضی کشورها، مثل پرتغال، از سیاست‌ درهای باز استفاده می‌کنند و از همه استقبال می‌کنند. اما کشورهای دیگر، مثل قطر، در برابر افتتاح حساب بانکی از طرف شهروندان و حتی شرکت‌های آمریکایی یا سایر کشورها احتیاط می‌کنند.

قوانین سخت‌گیرانه بعضی کشورها و لزوم شناخت نظام مالی آن‌ها

ممکن است مجبور شوید برای افتتاح حساب در اروپا به کشور مقصد مسافرت کنید. اغلب بانک‌های معروف می‌خواهند شخص را از نزدیک رؤیت کنند که این امر به‌خاطر وجود قوانین نظارتی در کشور مقصد است. در صورت عدم همکاری، شما یا نمی‌توانید حساب باز کنید یا اینکه سرویس‌های کمتری دریافت خواهید کرد. گاهی حتی ممکن است بانک‌ها برای افتتاح حساب از شما پول زیادی درخواست ‌کنند که در غیر این صورت نمی‌توانید در آن بانک حساب باز کنید و این لزوم شناخت نظام مالی بانک ها و کشورها را مشخص می‌کند.

افتتاح حساب بانکی بین‌المللی آسان است

شرکت حقوقی آلمیدا یکی از مجموعه‌های حقوقی قوی در حوزه‌ی ارائه‌ی خدمات مالی بین‌المللی در حوزه‌ی شنگن است که در زمینه‌ی افتتاح حساب بانکی در پرتغال، کارت اعتباری ویزاکارت، و کارت اعتباری مسترکارت به شما خدمات ارزنده‌ای اعطا می‌کند. اگر در زمینه‌های اقتصادی مختلف دارای فعالیت‌های بین‌المللی گسترده‌ای هستید، می‌توانید از خدمات گروه حقوقی آلمیدا در این زمینه بهره ببرید. لازم به تأکید است که این افتتاح حساب بانکی در اروپا توسط مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران بدون نیاز به حضور متقاضی در پرتغال یا هر کشور دیگر اروپایی و بدون هزینه‌های فراوان و غیرضروری قابل انجام است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید