هزینه زندگی در پرتغال | مولفه های تاثیر گذار بر هزینه ها

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

امروزه سبک زندکی در دنیا بر منوال خاص خود می چرخد. مردم هر منطقه بر اساس اقلیم،  عادت ها و فرهنگ محیط و جامعه خود زندگی می کنند. حتی استفاده از لوازم منزل در همه نقاط دنیا و یا یک سرزمین متفاوت است. زندگی در کشور های اروپایی نیز سبک خاص خود را دارد و می توان گفت در خیلی از موارد از تجملات به دور است. زندگی حداقلی را سرلوحه خود نموده اند‌. اما با همه این توضیحات سلیقه نیز در سبک زندگی موثر می باشد و این فارغ از محیط و منطقه و کشور می باشد. پرتغال نیز به عنوان یک کشور اروپایی دارای مردمی با فرهنگ خاص و سبک زندگی مختص به خود هستند. در مقاله پیش رو از آلمیدا به بررسی هزینه زندگی در پرتغال پرداخته و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

نگاهی بر کشور پرتغال

جمهوری پرتغال نام رسمی و بین المللی کشوری است که به صورت خلاصه با عنوان پرتغال شناخته می شود. در حقیقت کشوری است که در جنوب غربی اروپا واقع گردیده است. این کشور یکی از قدیمی ترین تمدن های اروپایی را دارد. پایتخت این کشور لیسبون می باشد و زبان مردم این کشور پرتغالی است. از شاخه های زبان رومی می باشد. اسپانیا از همسایگان اصلی این کشور شناخته می شود و در غرب و جنوب غرب با اقیانوس اطلس هم مرز می باشد‌. جمعیت این کشور چیزی بالغ بر 11 میلیون نفر می باشد.

مطالب مفید : خرید ملک در پرتغال چگونه است ؟

نکته جالب این که پایتخت این کشور یعنی لیسبون بعد از شهر آتن به عنوان دومین شهر قدیمی اروپا شناخته می شود. پرتغالی ها در طول تاریخ به عنوان مردمی دریانورد شناخته شده اند و در خیلی از نقاط جهان آثاری از حضور آنان یافت می شود. آب و هوای این کشور مدیترانه ای و معتدل است. یکی از زیبایی های این کشور رودخانه تاگوس می باشد که از غرب به اقیانوس اطلس سرازیر می شود. با این توضیح مختصر در ادامه به زندگی در این کشور و هزینه زندگی در پرتغال خواهیم پرداخت.

زندگی در پرتغال

بسیاری از افراد هستند که بنابر هر دلیلی قصد اقامت در کشور پرتغال را دارند‌. این دلایل می تواند ادامه تحصیل و یا انجام کارهای تولیدی مطابق با خواست و فرهنگ مردم همان منطقه باشد. در مورد زندگی در کشور پرتغال موارد زیر را بایستی در نظر داشته و از آن مطلع گردید.

زندگی در پرتغال

  • در کشور پرتغال خانواده از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و مردم این کشور به روابط خانوادگی و فامیلی اهمیت زیادی می دهند.
  • از نظر مردم کشور پرتغال حفظ ارزش ها و سنت هایشان از جایگاه ویژه ای بر خوردار است و بسیار سخت زیربار نواوری و تغییرات افراطی جامعه می روند.
  • مردم پرتغال دارای رفتاری بسیار مودبانه و مهمان دوست هستند و شاید بلافاصله پس از آشنا شدن شما را به منزل دعوت و با اعضای خانواده آشنا کنند.
  • در این کشور دین رسمی و متحدی وجود ندارد. ولی اکثر مردم مسیحی کاتولیک هستند و از کلیسای روم تبعیت می کنند.
  • از دیگر عادات مردم پرتغال دید و بازدید های رسمی می باشد که اکثرا با اهداء کادو همراه است.

هزینه زندگی در پرتغال

اقتصاد کشور پرتغال درپی رکود اقتصادی سالهای اخیر در اروپا آسیب های فراوانی دید و بحران بیکاری دامنگیر قشر جوان این کشور نیز گردید. همین موضوع باعث شد تا این کشور کمک های مالی زیادی را از صندوق بین‌المللی پول و اتحادیه اروپا دریافت کند. هر چند نرخ بیکاری در این کشور بالاست اما هنوز هم نشانه هایی از امید و بهبود اوضاع اقتصادی دیده می شود. همانگونه که قبلا نیز توضیح داده شد هزینه زندگی در هر منطقه و کشور بستگی به عادات و فرهنگ همان منطقه دارد.

در کشور پرتغال هم این چنین شرایطی حکمفرماست. شما اگر قصد زندگی در این کشور را دارید باید بدانید که پایتخت این کشور گرانترین شهر پرتغال شناخته می شود. بنابراین هزینه زندگی در کشور پرتغال را برمبنای این که در کدام منطقه از پرتغال زندگی می کنید باید در نظر گرفت. اما معمولا مبلغی بین 600 تا 800 یورو در ماه برای زندگی در پرتغال بایستی در نظر گرفته شود. حداقل حقوق در پرتغال بعد از کسر مالیات چیزی حدود 705 یورو می باشد که بر مبنای آن میتوانید برنامه های زندگی خود از جمله اجاره مسکن، هزینه رفت و آمد، پوشاک و دیگر موارد را برنامه ریزی کنید.

با توجه به توضیحات اندک و مختصر داده شده همانگونه که قبلا گفتیم برای یک زندگی حداقلی و به دور از تجملات در پرتغال می توانید برنامه ریزی کنید. حتی در کنار آن از تحصیلات عالیه در دانشگاههای دولتی نیز بهره مند گردید.

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی هزینه زندگی در پرتغال پرداختیم. در بررسی ها به این مفهوم رسیدیم که هزینه زندگی در پرتغال به چه مواردی بستگی دارد و چگونه است؟ اما اگر تمایل به مهاجرت به پرتغال و یا اخذ ویزای این کشور دارید می توانید با متخصصان و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید