ثبت شرکت در پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

ثبت شرکت در پرتغال دروازه‌ی امن ورود به تجارت با اروپا و فتح قله‌های تجارت تجانی است. اگر چشم‌انداز شروع یک فعالیت تجاری در اروپا برای شما جذاب است، باید در نظر داشته باشید که اقتصاد کشور پرتغال در میان 183 کشور جهان از نظر پویایی و توانایی راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید در رتبه‌ی 29 اُم  دنیا قرار دارد

فرصت‌های تجاری میان ایران و پرتغال

حجم اقتصاد پرتغال

پرتغال هم‌اکنون 44اُمین اقتصاد صادراتی و 40اُمین اقتصاد وارداتی بزرگ جهان است. چوب، مصنوعات چوبی، خمیر کاغذ، وسایل برقی، ماشین‌آلات حمل‌ونقل، پارچه، سنگ‌های معدنی، و کفش از مهمترین اقلام صادراتی پرتغال‌اند. مهم‌ترین محصولات وارداتی به پرتغال نیز سوخت، اتومبیل، و محصولات غذایی‌ست.

ایرانیان و مصونیت از تحریم‌های مالی از شاهراه پرتغال

به‌رغم تحریم‌های بین‌المللی علیه اقتصاد ایران و تجار و بازرگانان ایرانی، پرتغال فرصتی بکر برای راه‌اندازی فعالیتی تجاری در قلب اروپاست. پس از سقوط حجم واردات به ایران در سال‌های گذشته، هم‌اکنون رتبه‌ی ایران به‌عنوان کشور واردکننده‌ی محصولات متنوع از پرتغال از رده‌ی 109 به رتبه‌ی 79 ارتقا پیدا کرده است. این چشم‌انداز تجاری با توجه به افزایش تقاضا و ثبت شرکت‌های مختلف و متنوع ایرانی در پرتغال بسیار سودمند می‌نماید.

ثبت شرکت در پرتغال و آغاز تبادلات امن مالی

شهروندان و تاجران ایرانی به سادگی نمی‌توانند در دیگر کشورهای اروپایی اقدام به ثبت شرکت و راه‌اندازی فعالیت‌های تجاری کنند. اما در این میان، قوانین کشور پرتغال یک استثناست. پرتغال پتانسیل بالایی برای میزبانی از فعالیت‌های تجاری ایرانی از خود نشان داده است. هم‌وطنان می‌توانند با استفاده از این فرصت قانونی، از مزایای جذاب مالیاتی و حقوقی بازار پرتغال بهره‌مند شوند.

صادرات محصولات ایرانی به قلب اروپا

با ثبت شرکت‌تان در کشور پرتغال می‌توانید مصون از تحریم‌های بین‌المللی با خیالی آسوده به تجارت میان ایران و اروپا بپردازید. همچنین با بهره‌مندی از این امکان، ارتباط تجاری خود با اتحادیه‌ی اروپا را بازیابی و بازسازی کنید.
بازار ایران سرشار از فرصت‌های تجاری در بخش‌های مختلفی‌ست؛ بخش‌هایی چون: ساخت‌وساز، پتروشیمی، گردشگری، فناوری ارتباطات، شهرسازی، بانکداری، حمل‌ونقل، محصولات غذایی و دارویی، و بسیاری زمینه‌های دیگر. با ثبت شرکت در پرتغال می‌توان این فرصت‌های داخلی را به فرصتی برای معامله مستقیم با اروپا تبدیل کرد.

راه امن و آسان ثبت شرکت در پرتغال

ما در مؤسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی آلمیدا، دیاش، و همکاران، با بیش از یک دهه سابقه در ارائه‌ی خدمات حقوقی، تجاری، اقامتی، و مهاجرتی و با بهره‌مندی از وکلای باتجربه و خبره‌ی خود، به شما برای رسیدن به اهداف و ایده‌های تجاریتان کمک خواهیم کرد.

انواع شرکت در پرتغال

مرسوم‌ترین ساختارهای شرکتی در پرتغال دو نوع هستند:

 • شرکت‌های مسئولیت محدود (که بیش از یک سهام‌دار دارند)
 • شرکت‌های خصوصی (که تنها یک سهام‌دار دارند)

با توجه به این ساختارهای شرکتی، تعیین میزان سرمایه‌ی شرکت در اسا‌س‌نامه‌ها با محدودیت مواجه نیست.

در پرتغال، حداقل میزان سرمایه‌ی هر سهم:

 • برای شرکت‌های خصوصی با مسئولیت محدود معادل ۱ یورو
 • و برای شرکت‌های سهامی عام با مسئولیت محدود معادل 10 یورو است.

ثبت شرکت در پرتغال

با تکمیل این فرم، مشاوران ما مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت به شما پیشنهاد می‌دهند

مدارک لازم برای ثبت شرکت تجاری در پرتغال

 • تصویر گذرنامه‌های سهام‌داران/مدیران شرکت؛
 • ترجمه‌ی رسمی سند ملکی یا اجاره‌نامه‌ی محل سکونت؛
 • وکالت‌نامه‌ی دریافت کد مالیاتی در پرتغال؛
 • وکالت‌نامه‌ی ثبت شرکت در پرتغال؛
 • تعیین نام، میزان سرمایه، آدرس، تعداد سهام‌داران، مدیران، و حسابدار رسمی شرکت.

لازم به ذکر است که مدارک فارسی باید پس از ترجمه‌ی رسمی به تأیید وزارت دادگستری، قوه‌ی قضائیه، و سفارت پرتغال در ایران برسد.

فرایند ثبت شرکت در پرتغال

 • دریافت شماره‌ی شناسایی مالیاتی در پرتغال؛
 • تعیین نام، میزان سرمایه، آدرس، تعداد سهام‌داران، مدیران، و حسابدار رسمی شرکت؛
 • امضای وکالت‌نامه‌ی ثبت شرکت؛
 • ثبت شرکت؛
 • سفر به پرتغال برای افتتاح حساب بانکی شرکتی؛
 • ثبت فعالیت‌های شرکت نزد نهادهای مالیاتی و شروع رسمی کار شرکت.

مدت‌زمان لازم برای ثبت شرکت در پرتغال

ساده‌ترین فرآیند، که شامل استفاده از اسا‌س‌نامه‌ها و اسامی تأییدشده نزد نهادهای پرتغالی می‌شود، بین ۱ تا ۵ روز کاری پس از دریافت مدارک مورد نیاز طول می‌کشد. از سوی دیگر، اگر متقاضی، در عین استفاده از اساس‌‌نامه‌های تأییدشده، خواهان نامی خاص برای شرکت خود باشد، باید مجوز نام‌گذاری شرکت از نهادهای مربوطه اخذ شود. این مجوز را می‌توان در کمتر از ۱۰ روز کاری دریافت کرد (اگر متقاضی هزینه‌های مربوط به پردازش فوری پرونده را پرداخت کند، می‌توان مجوز را در کمتر از ۲۴ ساعت دریافت کرد).

پیچیده‌ترین شکل اجرای این فرآیند نیز زمانی‌ست که متقاضی خواستار اسا‌س‌نامه و نام شرکت مخصوص به خود باشد. در این حالت، پس از دریافت تمامی مدارک موردنیاز، فرآیند ثبت شرکت دست‌کم ۲۵ روز کاری به طول می‌انجامد.

لازم به ذکر است که فرآیند ثبت شرکت بدون نیاز به حضور متقاضی در پرتغال انجام می‌شود اما، برای افتتاح حساب بانکی شرکت، متقاضی باید سفری کوتاه به پرتغال داشته و همراه با وکلای ما در دفتر پرتغال به بانک مراجعه کند.

فرم ارزیابی مهاجرت

با تکمیل این فرم، مشاوران ما مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت به شما پیشنهاد می‌دهند

فرم ثبت شرکت

پس از ثبت شرکت در پرتغال، برای افتتاح حساب بانکی شرکتی لازم است سفر کوتاهی به پرتغال داشته باشید. با تکمیل فرم زیر، خدمات اخذ ویزای این سفر را از ما کاملاً رایگان دریافت کنید.