شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از روش هایی که می توان اخذ اقامت دائم کشور پرتغال را به دست آورد از طریق خرید ملک می باشد. قوانین کشور پرتغال به گونه ای است که متقاضیان زیادی را جذب خود نموده است. اما این شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک مولفه های خاص خود را دارد که در مقاله پیش رو به آن پرداخته و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

لازمه خرید ملک و سرمایه گذاری در این بخش در کشور پرتغال تمکن مالی کافی می باشد. زیرا طبق قانون این کشور فرد حداقل بایستی سیصد و پنجاه هزار یورو سرمایه گذاری کند. با این مبلغ متقاضی می تواند گلدن ویزای پرتغال را به منظور خرید و نوسازی املاک دریافت کند. شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک موارد مهمی دارد. نکته مهم این که چنین پروژه هایی بایستی مورد موافقت SEF قرار گیرد که برای ایرانیان از این لحاظ مشکلی وجود ندارد.

البته این سرمایه گذاری در حال نوسان بوده و در مناطق کم جمعیت با دویست و هشتاد هزار یورو نیز می توانید اقدام به سرمایه گذاری در این بخش کنید. قابل ذکر است در صورت داشتن سرمایه گذاری معادل پانصد هزار یورو فرد متقاضی می تواند در قسمت املاک و مستغلات نوساز سرمایه گذاری کند. نکته مثبت این است که بعد از 5 سال ملک را می توانید بفروشید. امکان بازگشت سرمایه اولیه وجود دارد. چه بسا که با فروش ملک سود نیز نصیب تان گردد.

مراحل قانونی مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک با روند مهاجرت شروع می شود. این مراحل به سه بخش خلاصه می شوند که عبارتند از:

مراحل قانونی مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

بخش اول

متقاضی دریافت اقامت از طریق خرید ملک در کشور پرتغال باید زمان مشخصی را انتخاب کند. بخش از این زمان برای انتخاب ملک است. بخش دیگر آن به جهت انجام توافقات اولیه می باشد.

بخش دوم

در این مرحله به متقاضی و ویزای اقامتی موقت داده می شود تا طی مراحل قانونی متقاضی به عنوان خریدار و فروشنده در یک جلسه شرکت و قرداد خرید ملک با توافق طرفین به امضاء برسد‌. بایستی حتما نکات زیر در آن رعایت گردد:

  • قیمت توافق شده
  • مشخصات کامل فروشنده ملک و خریدار به صورت واضح در توافق نامه قید گردد.
  • تاریخ انجام معامله و تبادل ملک کاملا مشخص گردد.
  • شرایط پرداخت مبلغ مورد معامله مشخص گردد.
  • لوازماتی که به همراه منزل جزو معامله می باشد (مانند مبلمان) مشخص گردد.
  • هر گونه شرایط دیگر که از سوی طرفین مقرر می گردد در قرارداد به صورت واضح توضیح داده شده و مشخص گردد.

بخش سوم شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

هر دو طرف معامله (خریدار و فروشنده) برای ثبت قانونی معامله و به ثبت رساندن معامله خود به یک دفتر اسناد رسنی (به عنوان یک نهاد قانونی) رفته و ضمن تایید کلیه مدارک مورد معامله خریدار ضمانت می دهد که مالیات خود را پرداخت نموده است. سپس ثبت مالکیت صورت می پذیرد.

در بخش چهارم بعد از این که ملک به نام خریدار گردید می تواند به کشور خود باز گشته تا کارهای قانونی اقامت کشور پرتغال صورت گرفته و مهاجرت صورت پذیرد.

بهترین مناطق برای خرید ملک در پرتغال

برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، اطلاع از مکان خانه مهم است. چون خرید ملک در کشور پرتغال علاوه بر زندگی نوعی سرمایه گذاری نیز تلقی می گردد بهتر است برای خرید ملک تحقیقات کاملی را انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است برای مراحل بعدی دچار مشکل شوید. از جمله شهرهایی که می توانید برای خرید ملک و سرمایه گذاری بر روی آن حساب ویژه ای باز کنید شهر لیسبون می باشد.

این شهر به عنوان پایتخت پرتغال و این که شهری توریستی محسوب می گردد می تواند علاوه بر زندگی مکان مناسبی برای انجام سرمایه گذاری نیز محسوب گردد. سالیانه گردشگران زیادی از کشور های مختلف به این شهر آمده که می تواند موقعیت تجاری خوبی را برای شما فراهم سازد. از جمله شهرهای دیگر می توان به پورتو اشاره نمود. چرا که با توجه به راه اندازی خط هوایی ارزان قیمت و مناسب میزان ورود گردشگر به این شهر زیاد گشته و همین عاملی مناسب برای خرید ملک و سرمایه گذاری ثانویه در این شهر می باشد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک پرداختیم. نکته آخر و پایانی این که مهاجرت به کشور های اروپایی و از جمله پرتغال پروسه پیجیده ای بوده  و به همین آسانی نیست. اگر واقعا قصد زندگی  و اقامت در این کشور را دارید در مرحله اول مشاوره های لازم با متخصصان و وکلای مهاحرتی انجام داده و تمام امور از اولین گام را از طریق مؤسسات قانونی و وکلای خبره و وارد به این کار انجام دهید. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که انجام امور مهاجرتی از طریق غیر قانونی سودی نخواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید