ترجمه‌‌ رسمی مدارک

ترجمه‌‌ رسمی مدارک

همانطور که می‌دانید تهیه و تکمیل مدارک موردنیاز برای پیگیری هر پرونده‌ی حقوقی یا اقامتی در کشورهای خارجی یکی از نخستین گام‌های لازم است؛ خواه این مدارک تحصیلی باشند، خواه مدارک مالی، و خواه مدارک اقامتی. این مدارک باید حتماَ به زبان انگلیسی و در پاره‌ای از موارد به زبان پرتغالی ترجمه شوند.

از سوی دیگر، ترجمه‌ی این مدارک باید در دارالترجمه‌های رسمی صورت گیرد و حتماً دارای مهر برجسته باشد. در برخی موارد حتی مهر و تأیید دادگستری و پس از آن وزارت امور خارجه‌ی کشور متبوع نیز لازم است. البته وزارت‌خانه‌های دادگستری و امور خارجه حتماَ مدارکی را تأیید و مهر می‌کنند که از طریق دارالترجمه‌ای رسمی به دست آن‌ها رسیده باشد.

نکته‌ی دیگری که در خصوص ترجمه‌ی رسمی مدارک باید به آن توجه داشت اشراف دارالترجمه مذکور به ترجمه‌ی اسناد و مدارک تخصصی است. برای مثال، برخی دارالترجمه‌ها در ترجمه‌ی اسناد حقوقی تبحر بسیار دارند و برخی دیگر در ترجمه‌ی مدارک تحصیلی یا اداری. هر اندازه دارالترجمه‌ای که برای ترجمه‌ی مدارک انتخاب می‌شود دقیق‌تر و مسلط‌تر به مدارک تخصصی باشد، به تبع آن مدارک از اصالت و شفافیت بیشتری برخوردار خواهند بود و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می‌شود.

در خصوص مدارک اقامتی-مهاجرتی نیز ماجرا از همین قرار است. مدارک لازم برای تشکیل یک پرونده‌ی اقامتی و مهاجرتی طیف گسترده‌ای از اسناد هویتی، ملکی، تحصیلی، شغلی، و مالی را شامل می‌شوند که در برخی موارد (همچون مدارک ارائه‌شده به سفارت پرتغال) پس از ترجمه‌ی رسمی نیاز به تأیید سفارت یا Document Legalization دارند. هرگونه مغایرت یا اشتباه در ترجمه‌ی مدارک به سادگی ممکن است کل پرونده را با مخاطره مواجه کرده و مشکلات مضاعفی را ایجاد نمایند.

بنابراین توصیه‌ی مؤسسه‌ی حقوقی و مهاجرتی آلمیدا، دیاش، و همکاران به متقاضیان محترم اخذ اقامت دائم پرتغال این است که حتماَ از طریق دارالترجمه‌های رسمی و معتبر برای ترجمه‌ی مدارک موردنیاز اقدام نمایند. همچنین مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران با عقد قرارداد با یکی از خوشنام‌ترین دارالترجمه‌های رسمی کشور این امکان را در اختیار متقاضیان محترم قرار داده است تا تنها با جمع‌آوری مدارک باقی مراحل ترجمه و Legalization در سفارت را بدون دغدغه پیگیری نمایند.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *