حساب بانکی در اروپا

افتتاح حساب بین المللی

با در نظر گرفتن نقش عمده‌ی بانک‌های اروپایی در فعالیت‌های تجاری در دنیا، افتتاح حساب بانکی در اروپا را می‌توان به‌عنوان اولین هدف در فعالیت‌های تجاری برشمرد. فعالان اقتصادی با افتتاح حساب بانکی بین‌المللی شخصی می‌توانند، علاوه بر تحکیم اعتبار خود، از خدمات دیگر بانکی مانند ال‌سی و سوئیفت هم استفاده کنند.

سهولت مراودات بانکی در سطح بین‌المللی خواسته‌ی تمامی بازرگانان و حق مسلم آنهاست. اینکه آنها بتوانند هر جای دنیا و با ارز دلخواهشان معامله کنند و بدون نیاز به صرافی برای گرفتن ارز و استرس نگهداری از آن بتوانند به راحتی از کارت‌های اعتباری خود استفاده کرده و به سفرهای کاری و تفریحی خود بپردازند موضوعی بسیار باارزش است.

یک بازرگان ایرانی با دارا بودن حساب بانکی در اروپا شاهد افزایش قدرت حضور خود در بازارهای بین‌المللی است که می‌تواند انگیزه‌ای قوی برای ارتقای سطح کیفیت کالای وی همگام با استانداردهای روز اروپایی و جهانی به همراه داشته باشد.

حساب بانکی بین‌المللی چیست؟

حساب بانکی بین‌المللی به حسابی اطلاق می‌شود که افتتاح حساب در بانک کشور محل زندگی و اقامت صاحب حساب نباشد. این حساب بانکی که خدمات صدور ویزاکارت و مسترکارت را هم شامل می‌شود، زمانی خدمات مالی کامل به شما ارائه خواهد داد که شامل اعطای کد سوئیفت، کد آی‌بن، و دیجی‌پس هم باشد.

در صورتی که حساب بین‌المللی شما برای یک شخص حقیقی باشد، شما از خدمات زیر بهره‌مند خواهید شد

 • کد سوئیفت (Swift Code): کد بین‌المللی بانکی جهت دریافت و انتقال وجه بین‌المللی؛
 • کد آی‌بن (IBAN): شماره‌ی حساب بین‌المللی جهت دریافت و انتقال وجه بین‌المللی؛
 • کد دیجی‌پس (DIGIPASS): خرید آنلاین و اینترنتی؛
 • مدیریت مالی آنلاین با اینترنت‌بانک 24 ساعته؛
 • تحویل فیزیکی مسترکارت و ویزاکارت به نام شخص ایرانی؛
 • امکان افتتاح حساب شرکتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن؛
 • حساب همیشگی بدون محدودیت زمانی.

روند افتتاح حساب بانکی در اروپا

پس از اینکه جان کری از سوی وزارت امور خارجه‌ی آمریکا عدم مخالفت این کشور با معاملات بین‌المللی کشور ایران را اعلام کرد، بانک‌های اروپایی روند افتتاح حساب بین‌المللی برای ایرانیان را از سر گرفتند. البته، همان‌طور که می‌دانید، انجام این دسته از امور بانکی در اروپا یک امر حقوقی است و برای افراد حقیقی و حقوقی داشتن یک وکیل معتمد بین‌المللی ضروری‌ست. با این حال، نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که پس از روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ در ایالات‌متحده، محدودیت‌های سابق سر راه افتتاح حساب برای اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی دوباره از سر گرفته شد.

بنابراین، در حال حاضر، بانک‌های اروپایی در عمل و در شرایط عادی برای اتباع ایرانی حساب بانکی باز نمی‌کنند. با این حال، شرکت حقوقی آلمیدا توانسته با ایجاد روابطی کاملاً قانونی، دسترسی ایرانیان به شبکه‌ی بانکی بین‌المللی را برقرار ساخته و افتتاح حساب بانکی در اروپا برای اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی را به امری عملی تبدیل کند. افتتاح حساب بانکی در اروپا یکی از افتخارات ارزشمند شرکت حقوقی آلمیدا است که ایرانیان را دوباره به شبکه‌ی بانکی جهانی متصل کرده است.

مزایای حساب بانکی در اروپا

 • استفاده از ارزهای مختلف یا چند ارز به صورت هم‌زمان (این موضوع به خصوص برای افرادی که در چند کشور فعالیت اقتصادی دارند بسیار مفید است).
 • محافظت از دارایی در برابر تغییرات سیاسی و اقتصادی (بی ارزش شدن پول، تورم بالا، جنگ، یا کودتا در یک کشور) بدون در نظر گرفتن ملیت شما.
 • برخورداری از خدمات سوئیفت و دیگر نیازهای تجاری شما.
 • حساب بانکی پایدار و همیشگی در سراسر جهان.
 • استفاده از بخشودگی مالیاتی؛ چنانچه کشور شما بخواهد از شما مالیات دریافت کند، شما می‌توانید به علت نگهداری دارایی در حساب بین‌المللی مشمول بخشودگی مالیاتی شوید. بهتر است شما در بانک‌های کشوری اقدام به افتتاح حساب کنید که قوانین مالیاتی منعطف‌‌تری نسبت به کشورتان دارند تا بتوانید از مزایای کمتر بودن مالیات در کشوری دیگر نیز بهره ببرید.
 • انعطاف‌پذیری بالا در حساب‌های بین‌المللی (عدم محدودیت در برداشت پول و یا استفاده از طریق دستگاه‌های خودپرداز، تلفن، یا به‌صورت آنلاین)؛ این امر موجب سهولت مبادلات تجاری شما خواهد شد.
 • ارائه‌ی خدمات آنلاین به صاحبان حساب که امکان مدیریت مالی حسابتان را به شما می‌دهد.
 • حفاظت از حریم خصوصی در حساب‌های بین‌المللی (بانک‌های سوئیسی روی حفظ حریم خصوصی مشتریان خود خیلی تاکید دارند. در مواردی که شما نمی‌توانید دارایی خود را در برابر منازعات ناعادلانه در کشور خودتان محافظت کنید، حساب بانکی بین‌المللی گزینه‌ی خیلی خوبی است.)
 • افزایش اعتماد و اعتبار شما در معاملات تجاری با دارا بودن حساب بین المللی شخصی.
 • قابل استفاده توسط افرادی که قصد مهاجرت دارند، چرا که بانک‌های محلی نیز به این حساب‌های بین‌المللی متصل هستند.
 • شما می‌توانید سپرده‌ی خود را نزد بانک مقصد بیمه‌ی سپرده کنید. مسلماً این نکته اطمینان شما از امنیت سرمایه‌تان را دوچندان می‌کند.
 • در انتخاب بانک خود در اروپا همیشه میزان هزینه‌ها و کارمزدها را در نظر داشته باشید، چرا که این مسئله در بین بانک‌ها مقادیر متفاوتی دارد و البته در بسیاری از بانک‌های اروپایی کارمزدها و هزینه‌های مناسب و معقولی قرار داده شده است.

همان‌طور که می‌دانید، امکان استفاده از مسترکارت و ویزاکارت خود دارای مزایای بسیاری است که در مقاله‌ای دیگر به این بحث می‌پردازیم.

آیا افتتاح یک حساب بانکی در اروپا کار آسانی است؟

آسان بودن افتتاح حساب بین‌المللی بستگی به کشور مقصد دارد. بعضی کشورها، مثل پرتغال، از سیاست‌ درهای باز استفاده می‌کنند و از همه استقبال می‌کنند. اما کشورهای دیگر، مثل قطر، در برابر افتتاح حساب بانکی از طرف شهروندان و حتی شرکت‌های آمریکایی یا سایر کشورها احتیاط می‌کنند.

ممکن است مجبور شوید برای افتتاح حساب در اروپا به کشور مقصد مسافرت کنید. اغلب بانک‌های معروف می‌خواهند شخص را از نزدیک رؤیت کنند که این امر به‌خاطر وجود قوانین نظارتی در کشور مقصد است. در صورت عدم همکاری، شما یا نمی‌توانید حساب باز کنید یا اینکه سرویس‌های کمتری دریافت خواهید کرد. گاهی حتی ممکن است بانک‌ها برای افتتاح حساب از شما پول زیادی درخواست ‌کنند که در غیر این صورت نمی‌توانید در آن بانک حساب باز کنید و این لزوم شناخت نظام مالی بانک ها و کشورها را مشخص می‌کند.

در پایان باید خاطر نشان کرد شرکت حقوقی آلمیدا یکی از مجموعه‌های حقوقی قوی در حوزه‌ی ارائه‌ی خدمات مالی بین‌المللی در حوزه‌ی شنگن است که در زمینه‌ی افتتاح حساب بانکی در پرتغال، کارت اعتباری ویزاکارت، و کارت اعتباری مسترکارت به شما خدمات ارزنده‌ای اعطا می‌کند. اگر در زمینه‌های اقتصادی مختلف دارای فعالیت‌های بین‌المللی گسترده‌ای هستید، می‌توانید از خدمات گروه حقوقی آلمیدا در این زمینه بهره ببرید. لازم به تأکید است که این افتتاح حساب بانکی در اروپا توسط مؤسسه‌ی حقوقی آلمیدا، دیاش، و همکاران بدون نیاز به حضور متقاضی در پرتغال یا هر کشور دیگر اروپایی و بدون هزینه‌های فراوان و غیرضروری قابل انجام است.

پست های توصیه شده

2 دیدگاه

 1. اطلاعات مفیدی بود ممنون
  در مورد انواع کارت هایی که میتوان از این طریق از بانک مربوطه دریافت کرد سوال داشتم
  کارت های اعتباری هم شاملش میشود؟

  • بله. علاوه بر کارت عابربانک، کارت‌های اعتباری هم برای شما صادر می‌شود که البته چون مقیم پرتغال نیستید دارای شرایطی هست که در صورت نیاز با شماره‌ای که روی وب‌سایت هست تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی به شما ارائه شود.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *