مزایای اخذ اقامت و شرایط مهاجرت به پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

مسئله مهاجرت به کشور های دیگر امروزه دغدغه خیلی از افرادی است که به دلیل تحصیل، کار و یا هر علت دیگری بدنبال یک زندگی بهتر و راحت تری در کشور دیگری می باشند. قصد مهاجرت به کشور دیگر امری است که مهاجرین بخاطر مزایای آن اقدام به این کار می کنند. یکی از کشورهای اروپایی مهاجر پذیر کشور پرتغال می باشد که عضو اتحادیه اروپا بوده و برای متقاضیان مهاجرت به این کشور مزایایی را در نظر گرفته است. در مقاله پیش رو از آدا لگال ضمن آشنایی با کشور پرتغال در مورد مزایای مهاجرت به پرتغال برای اقشار مختلف توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

آشنایی با کشور پرتغال

پرتغال کشور کوچکی است که پایین بخش جنوب غربی اروپا حاشیه و حاشیه غربی شبه جزیره ایبری قرار گرفته است.مردم این کشور عموما مسیحی هستند. با جمعیتی حدود ۱۰ میلیون نفرد جزو کشور های توسعه یافته اروپا محسوب می شوند. پاسپورت پرتغال نیز جزو گروه پنجمین پاسپورت های قدرتمند دنیا قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی کشور پرتغال منتهی به اسپانیا از شرق و شمال و همچنین از غرب به اقیانوس اطلس است. پایتخت این کشور لیسبون می باشد که از شهر های مهم اتحادیه اروپا است. نظام حکومتی آن به صورت پارلمانی اداره می شود. پرتغال را می توان یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی شناخت. اما  همجواری با اقیانوس اطلس باعث اعتدال هوای آن شده است. پرتغالی زبان رسمی این کشور است. ریشه این زبان به رومی باز می گردد و شباهت های بسیاری با اسپانیایی دارد.

اخذ اقامت پرتغال

یکی از مزایای مهاجرت به پرتغال، اخذ اقامت این کشور می باشد. اقامت پرتغال به چند علت برای افراد مختلف و خصوصا ایرانی ها بسیار مهم و با مزیت است. اما برای دریافت اقامت پرتغال راه های مختلفی وجود دارد. این راه ها عبارتند از:

 • سرمایه گذاری در کشور پرتغال برای دریافت اقامت
 • اقامت پرتغال از طریق خرید ملک
 • اخذ اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی
 • اخذ اقامت پرتغال از طریق کار
 • اقامت پرتغال از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت پرتغال از طریق تولد
 • اقامت پرتغال از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت پرتغال از طریق پناهندگی
 • دریافت اقامت برای فرصت مطالعاتی

با‌وجود این راه ها کسانی که متقاضی دریافت اقامت پرتغال می باشند می توانند ‌با رعایت مسائل قانونی اقدام به اخذ اقامت کنند.

اخذ اقامت پرتغال

مزایای مهاجرت به پرتغال

مزیت های اقامت در پرتغال بسیار زیاد می باشد. افراد زیادی تمایل دارند جهت اهداف مختلف از راه های قانونی به این کشور مهاجرت کنند. از جمله مزایای مهاجرت به پرتغال، اخذ اقامت و زندگی در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سطح رفاه خوب زندگی مردم در این کشور
 • نرخ پایین تورم
 • ورود همزمان با خانواده
 • امکان ورود و خروج به حوزه شنگن بدون محدودیت
 • اجازه کار در زمان تحصیل و حتی با ویزاهای دیگر
 • قوانین مالیاتی مناسب و متناسب بودن میزان درآمد با هزینه های زندگی

افراد برای دریافت اقامت کشور پرتغال از طریق خرید ملک هم می توانند اقدام کنند. نوع دیگری از اقامت پرتغال اقامت از طریق ویزای بازنشستگی است که دولت بر ای این افراد برنامه های بسیار مطلوبی تدارک دیده است. اگر برای اقامت در پرتغال بخواهیم شرایط عمومی در نظر بگیریم وجود یک آب و هوای مطلوب می باشد.

از دیگر شرایط عمومی هزینه های پایین زندگی در این کشور اروپایی نسبت به کشور های دیگر اروپایی می باشد. هزینه ها به گونه ای است که شما با یک درآمد معمولی می توانید یک زندگی مناسب با حداقل دغدغه‌های مالی را داشته باشید. پایه حقوق در این کشور به گونه ای است که در زمینه اجاره خانه به مشکلی برخورد نخواهید کرد.

اگر قصد خرید ملک در پرتغال را دارید با مبلغی حدود دویست و هشتاد هزار یورو می توان صاحب مسکن شد. مزیت های خرید ملک در کشور پرتغال بسیار بالاست و این فرایند بنام ویزای گلدن پرتغال شهرت دارد که از اهمیت این طرح مهاجرتی می باشد.

از دیگر مزایای مهاجرت به پرتغال استفاده از ویزای تحصیلی می باشد. از مزیت های استفاده از اقامت تحصیلی پرتغال استفاده از برنامه اراسموس پلاس می باشد که یک برنامه بورسیه آموزشی تحت نظر اتحادیه اروپا می باشد. ورود به دانشگاه های پرتغال در مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد خیلی مشکل نمی باشد و حداقل معدل ۱۳ می تواند برای ورود به دانشگاه کافی باشد.

مزایای مهاجرت به پرتغال با طرح خودحمایتی

طرح خودحمایتی یکی دیگر از راه های اقامت در کشور پرتغال می باشد. این روش مهاجرت به پرتغال از طریق اثبات تمکن مالی است. مزیت این طرح نسبت به کشور های دیگر جهان این است که حق تحصیل یا کار از شما گرفته نمی شود. در واقع با استفاده از این طرح هیچ گونه ممنوعیتی مواجه نمی شوید. از مزیت های این طرح اثبات تمکن مالی کافیست و نیازی به سرمایه گذاری در این کشور نیست. ثابت نمودن تمکن مالی در پرتغال آسان تر از باقی کشور ها است. حتی قادرید برای سایر اعضای خانواده تان اقامت دریافت کنید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت آدالگال ما به بررسی مزایای مهاجرت به پرتغال پرداختیم. اما‌ نکته پایانی این که برای دریافت اقامت و مهاجرت به پرتغال و استفاده از مزایای آن بهتر لست از راه های قانونی و از طریق موسسات مهاجرتی معتبر اقدام کنید. برای دریافت اقامت پرتغال از طریق راه های مختلف امکان پذیر می باشد. شما بسته به شرایط خود می توانید از راه هایی که مطلوبتر می باشد اقدام به دریافت ویزای اقامت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید