مزایای اقامت پرتغال | مهاجرت به پرتغال با مزایای ویژه

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

امروزه مهاجرت به کشور های مختلف یکی از مسائل روز تبدیل شده است.  فارغ از این که این مهاجرت ها به چه دلیل باشد. زندگی بهتر می تواند به عنوان نکته اساسی جذب مهاجران به هر کشور باشد. یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا که در سالهای اخیر مقصد خیلی از مهاجرین بوده است پرتغال می باشد. در مقاله پیش رو از آدا لگال ضمن معرفی این کشور اروپایی به مزایای اقامت پرتغال خواهیم پرداخت.

اطلاعاتی‌ در مورد کشور پرتغال

کشور پرتغال با نام رسمی جمهوری پرتغال(Portuguese Repulic) کشوری اروپایی است که در همسایگی اسپانیا و در جنوب غربی اروپا در منطقه ای  به نام شبه جزیره ایبری واقع گردیده است. این کشور یکی از قدیمی ترین کشور های اروپایی به حساب می آید. پایتخت این کشور شهر لیسبون می باشد.مرز غربی و جنوب غربی پرتغال با اقیانوس اطلس است. آخرین سرشماری انجام شده جمعیت این کشور را 10300000 هزار نفر برآورد کرده که جزو یکی از کشورهای کم جمعیت اروپایی می باشد. زبان مردم این کشور پرتغالی می باشد که یکی از سرشاخه های زبان روم باستانی است. شرایط و مزایای اقامت پرتغال باعث شده تا این کشور به عنوان مقصد ویژه ای شناخته شود.

تاریخچه کشور پرتغال

کشور پرتغال یکی از قدیمی ترین تمدن های اروپایی را دارد. ریشه کلمه پرتغال از مکانی رومی به نام سلتی(Portus Cale) گرفته شده است. Cale نام یکی از خدایان سلتیک و منطقه ای قدیمی می باشد که در دهانه رودخانه دورو در شمال این کشور واقع گردیده است. از گذشته های دور مردم کشور پرتغال را دریانوردانی خبره و ماهر می داتستند. سرزمین های زیادی را کشف و مسیرهایی از اروپا به سایر نقاط جهان را پیدا نمودند. در کشور ما ایران نیز آثاری از وجود پرتغالی ها در جزایر هرمز و قشم وجود دارد. پرتغال در سال 1143 میلادی اولین بار به عنوان یک کشور پادشاهی رسمیت یافت. هر چند پرتغال را کشوری کوچک می دانیم اما تاثیر زیادی در تاریخ اروپا و جهان ایفا نموده است.

آب و هوای خوب از مزایای اقامت پرتغال

این کشور دارای آب و هوایی مدیترانه ای می باشد و کشوری خوش آب و هوا برای زندگی به حساب می آید. این کشور از لحاظ جغرافیایی به دو قسمت مجزا تقسیم می شود. در بخش شمالی کشور پرتغال منطقه ای کوهستانی با آب و هوای خنک را مشاهده می کنید و در بخش جنوبی دشت های کم ارتفاع با آب و هوایی گرم و خشک. در مورد شهرهای پرتغال نیز باید بگوییم سه کلانشهر لیسبون،  پورتو و سینترا از شهرهای اصلی این کشور هستند.

اقامت پرتغال و روش های مهاجرتی

پرتغال کشوری آرام با آب و هوایی مدیترانه ای و با کیفیتی خوب مقصد خیلی از مهاجرین می باشد. امروزه این کشور پذیرای چیزی حدود 600 هزار مهاجر از کشورهای مختلف دنیا است. اکثر مهاجران در شهرهای لیسبون، فارو،  ستوبال و پورتو زندگی می کنند. مزایا ی اقامت پرتغال به عنوان یک کشور اروپایی و عضوی از منطقه شنگن بسیار زیاد است. مهاجرت به پرتغال به روش های خاصی امکان.پذیر است که عبارتند از: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، از طریق تمکن مالی، مهاجرت از طریق خرید ملک، از طریق نوآفرینی، مهاجرت از طریق ازدواج و اخذ ویزای کاری برای مهاجرت.

اقامت پرتغال و روش های مهاجرتی

مزایای اقامت پرتغال

مزیت های زیادی برای دریافت اقامت و زندگی در پرتغال می توان نام برد که برخی از اصلی ترین آنها عبارتند از:

هزینه پایین زندگی و قوانین مالیاتی

کشور پرتغال نسبت به کشور های دیگر اروپایی هزینه زندگی کمتری دارد. به همین دلیل مهاجرین زیادی خصوصا از آمریکا را به سمت خود جلب نموده است. از دیگر دلایل حضور مهاجرین در این کشور قوانین مالیاتی است که نسبت به دیگر کشورهای اروپایی آسان تر می باشد.

آب و هوای خوب و شرایط زندگی از مزایای اقامت پرتغال

آب وهوای خوب این کشور، آن را با وجود روزهای آفتابی و بارانی در طول سال به کشوری محبوب برای مهاجرین تبدیل نموده است. خصوصا برای کسانی که بخواهند دوران بازنشستگی خود را در این کشور سپری کنند.

خرید آسان ملک

خرید آسان ملک از مزایای اقامت پرتغال است. در حقیقت قوانین نسبتا آسان خرید ملک در پرتغال باعث حضور افراد بسیاری شده است. چرا که سند ملک به نام شخص خود شما می باشد. برای خرید ملک شخصی در پرتغال فقط وجود پاسپورت و کد مالیاتی کافی است. نکته مهم این که به راحتی می توانید وام خرید مسکن دریافت کنید. بدین صورت که با پرداخت 20 درصد از قیمت مسکن 80 درصد باقیمانده را تسهیلات بانکی در یافت خواهید کرد.

افتتاح آسان حساب بانکی از مزایای اقامت پرتغال

برخلاف خیلی از کشورهای اروپایی افتتاح حساب در بانک های محلی کشور پرتغال  بسیار آسان است. حتی بساری از بانک ها امکان افتتاح حساب آنلاین را نیز به شما می دهند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت آدا لگال ما به بررسی مزایای اقامت پرتغال پرداختیم. اما نکته آخر این که در کنار مزیت های زندگی و اقامت در پرتغال این کشور دارای سختی هایی نیز می باشد. از جمله بوروکراسی حاکم بر ادارات. اما در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید بهترین راه از طریق موسسات حقوقی و مهاجرتی قانونی می باشد. از این رو می توانید با متخصصان ما در آدالگال همراه شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید