زبان پرتغالی
وبلاگ

آشنایی با زبان پرتغالی

زبان پرتغالی دومین زبان رومی از نظر تعداد گویش‌وران است. رتبه اول مربوط به زبان اسپانیایی‌ست.
این جایگاه، مرهون ساکنان برزیل نیز هست که به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند.

مطالعه بیشتر
اقامت اروپا بعد از اتمام تحصیل: ویزای کاری
وبلاگ

اقامت در اروپا بعد از اتمام تحصیل: ویزای کاری

برای ما که سرمایه‌ی چندانی نداریم، بهترین راه رفتن به کشورهای اروپایی، گرفتن ویزای دانشجویی‌ست. اما به طورکلی، با ویزای دانشجویی نمی‌توانیم کار پُر درآمدی در اروپا داشته باشیم؛ چون کار با ویزای دانشجویی، محدودیت زمانی دارد: مثلا 20 ساعت در هفته.
از طرفی، تا وقتی می‌توانیم در اروپا اقامت داشته باشیم که ویزای دانشجوی‌مان اعتبار دارد؛ یعنی فقط تا اتمام تحصیل.
پس برای ماندن در اروپا و داشتن درآمد بیشتر، باید درخواست ویزای کاری بدهیم.

مطالعه بیشتر
کشور پرتغال: گنج گردشگردی
وبلاگ

گنج های پنهان زمین

گنج ما گردشگردان چیست؟ شناختن دنیا. و البته ما توریست‌ها عاشق آفتاب‌گرفتن در سواحل آلگارو و  تفریح در پورتو هستیم. اما پرتغال فقط برای آرامش و تفریح رو به ما آغوش باز نکرده. این کشور گنج‌هایی در دل خودش پنهان کرده که هیچ جای دیگر جهان پیدایشان نخواهیم کرد.

مطالعه بیشتر
وبلاگ

سیاست پرتغال در برابر مواد مخدر

نگرش پرتغال به معضل اعتیاد به مواد مخدر، چه تفاوتی با سایر کشورها داشت؟ آغاز ماجرا برمی‌گردد به سال ۱۹۷۴. آن سال، با پایان چهار دهه حکومت استبدادی در پرتغال، بحران‌های اجتماعی و فرهنگی به سرعت پدیدار شدند. چهار دهه‌ای چنان بسته، که در آن حتی خرید کوکاکولا هم غیرممکن بود. شاید این اشتیاق به آغوش کشیدن آزادی و بازارهای جدید بود، که روند پدیدار شدن بحران‌های اجتماعی را افزایش داد. درست زمانی که مرزها برای سفر و تجارت باز می‌شدند، سربازان هم از مستعمرات سابق با انواع مواد مخدر به پرتغال بازمی‌گشتند.

مطالعه بیشتر
استارت آپ چیست استارتاپ چیست
وبلاگ

استارت آپ و راه انداختن استارت آپ در اروپا

راه انداختن یک استارت آپ در اروپا برای ایرانی ها کار ساده‌ای‌ست اگر از شیوه بازار کار اروپا مطلع باشند. برای راه اندازی یک استارتاپ، باید مرکز شرکت‌های دانش بنیان را پیدا کرد. کشور پرتغال، سیلیکون ولی اروپا و بهشت استارت آپ هاست. قبل از راه اندازی شرکت‌ در اروپا و کسب درآمد از استارتاپ شخصی‌تان با آگاهی بیشتری قدم بردارید. دانستن از استارت آپ های پرتغال به کارتان خواهد آمد.

مطالعه بیشتر