انواع روش های سرمایه گذاری در پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که در بخش غرب اروپا و هم مرز با کشور اسپانیا می باشد‌‌. پرتغال از کشورهای بسیار زیبای اروپایی است و در عین حال نسبت به برخی از کشور های اروپایی از اقتصاد ضعیف تری برخوردار می باشد. به همین خاطر نسبت به گرفتن سرمایه اقدام می کند. در مقاله پیش رو از وب سایت آلمیدا در مورد انواع روش های سرمایه گذاری در پرتغال توضیحاتی خواهیم داد.

روش های سرمایه گذاری در پرتغال

برای سرمایه گذاری در پرتغال روش های متفاوتی وجود دارد. البته سرمایه گذاری در کشور پرتغال از سوی افراد با اهداف مختلفی صورت می گیرد. خیلی از افراد جهت سرمایه گذاری این کار را انجام می دهند و برخی جهت دریافت تابعیت این کشور اقدام به شرمایه گذاری می کند. البته این سرمایه گذاری ها بستگی به روش های سرمایه گذاری نیز دارد. در ادامه به بررسی انواع روش های سرمایه گذاری در پرتغال خواهیم پرداخت.

انواع روش های سرمایه گذاری در پرتغال

این روش ها عبارتند از:

ویزای طلایی پرتغال (Golden Visa)

در میان روش های مختلف ویزای کشور پرتغال بهترین نوع روش مهاجرت به پرتغال همین ویزای طلایی می باشد. در حال حاضر بخاطر سود آوری خوب و امکان دریافت تسهیلات بانکی و عدم محدودیت زمانی برای اقامت در پرتغال و دریافت تابعیت از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد.

روش های سرمایه گذاری در پرتغال : ویزای تمکن مالی

یکی دیگر از انواع روش های سرمایه گذاری در پرتغال ویزای تمکن مالی می باشد. برای کسانی که قدرت مالی سرمایه گذاری و دریافت ویزای طلایی را ندارند ویزای تمکن مالی بهترین نوع ویزا برای دریافت تابعیت می باشد. دریافت اقامت برای اعضای خانواده، دسترسی به کلیه خدمات آموزشی و بهداشتی، دسترسی به برنامه های معافیت مالیاتی، امکان مسافرت به کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن از مزایای این روش است.

ویزای تمکن مالی

افرادی که تمایل به مهاجرت پرتغال از راه تمکن مالی را دارند قادر خواهند بود پس از گذشت 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. پس از گذشت 10 سال امکان تابعیت و دریافت پاسپورت کشور پرتغال را دارند. برای دریافت ویزای  تمکن مالی پرتغال بایستی مراحل زیر را طی کنند.

  • افتتاح حساب بانکی و اجاره منزل در کشور پرتغال
  • در خواست ویزا از طریق مراجعه به سفارت پرتغال
  • درخواست ویزای اقامت پرتغال

مراحل دریافت تابعیت پرتغال از طریق ویزای طلایی (Golden Visa)

با بررسی انواع روش های سرمایه گذاری می توان فهمید که یکی از بهترین ها، گلدن ویزا است. ویزای طلایی پرتغال یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی به این کشور جهت سرمایه گذاری می باشد.

برای دریافت ویزای طلایی پرتغال از طریق خرید ملک اقدام می کنید. برای انجام این کار فرد متقاضی بایستی اقدام به افتتاح یک حساب بانکی به مبلغ 3000 یورو کند‌. بعد از این مرحله برای دریافت یک ویزای توریستی و انجام کارهای اولیه جهت انجام معامله از طریق سفارت پرتغال اقدام می نماید. پس از خرید ملک به ارزش خرید 380000 یورو امکان مجوز اقامت یک ساله برای فرد متقاضی صادر می گردد‌. این ویزا پس از دو مرحله تمدید و پس از گذشت 5 سال اقامت دائم و تابعیت کشور پرتغال را دریافت می کنند.

مراحل دریافت تابعیت پرتغال از طریق تمکن مالی

این ویزا در میان انواع روش های سرمایه گذاری در پرتغال شامل متقاضیانی مانند بازنشستگان و یا اشخاصی که از طریق دریافت اجاره بها ملک و یا سود سپرده بانکی و ارواق بهادار درآمد دارند، ارائه می گردد. دریافت کنندگان تابعیت پرتغال از طریق ویزای تمکن مالی بایستی ثابت کنند بدون نیاز به کار کردن در این کشور امکان تامین هزینه های زندگی را دارند. طبق قوانین مهاجرتی کشور پرتغال متقاضانی که از طریق ویزای تمکن مالی به این کشور مهاجرت کنند پس از گذشت 5 سال می توانند اقامت پرتغال را به صورت دائم دریافت کنند و پس از گذشت 10 سال تابعیت پرتغال را دریافت خواهند کرد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی انواع روش های سرمایه گذاری پرداختیم. سرمایه گذاری در این کشور اروپایی با روش ها و متد های خاصی ممکن است. تمامی متد ها به شرایط شما بستگی دارند و این که بخواهید با سرمایه خود در چه زمینه ای وارد شوید. نکته آخر این که دریافت تابعیت پرتغال نیز مشکلات خاص خود را دارد. بهترین کار استفاده از مؤسسات مهاجرتی قانونی و وکلای خبره مهاجرتی است. به همین دلیل می توانید با ما در موسسه آلمیدا همراه شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید