کوچ نشینی دیجیتال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کوچ نشینی دیجیتال چیست ؟ در زمان وضعیت پاندمی اخیر، پیکربندی زندگی حرفه‌ای ، از جمله طرفداری فزاینده کار از راه دور دستخوش تغییراتی شده است.

از این نظر، برنامه ویزای D7 نیز به دنبال تطبیق الزامات و خواسته های خود بود تا شامل کارگران راه دور یا کوچ نشینان دیجیتال گردد.

به یاد می آوریم که این برنامه ویزا، به طور سنتی، تنها با درآمد غیرفعال، یعنی از بازنشستگی یا اجاره ملک همراه بود. بنابراین ما در نظر داریم که این امکان، گسترش قابل توجه و مهمی را به وجود می آورد که بیش از همه به جوانان کشورهای ثالث امکان دسترسی بیشتر به حق اقامت در پرتغال را می دهد.

اکنون مهم است که الزاماتی را در نظر بگیریم که از نظر درآمد باید برآورده شوند. برای تضمین موفقیت درخواست ویزای D7 ، نه تنها درآمد موجود در کشور مبدا یا محل اقامت متقاضی باید در نظر گرفته شود، بلکه باید درآمد موجود در کشور مقصد نیز در نظر گرفته شود و به حساب بانکی در پرتغال منتقل شود.

مانند همیشه، این روش با دریافت شماره شناسایی مالیاتی پرتغال (NIF) و افتتاح یک حساب بانکی در پرتغال آغاز می شود، که عناصر ضروری برای اثبات گذران امرار معاش بلافاصله بعد از حضور در قلمرو ملی است.

این مبالغ با توجه به درآمد حاصل از کار از راه دور، باید ثابت در نظر گرفته شوند، یعنی باید به عنوان مبلغی منظم و مستمر و ترجیحا به صورت ماهانه توسط متقاضی دریافت شوند. این مبلغ در صورت امکان باید بالاتر از حداقل دستمزد ملی (در حال حاضر 705 یورو) باشد.

برای افزایش احتمال موفقیت، توصیه می‌شود که درآمدهای دیگری، بالقوه از منابع غیرشغلی(مانند پس‌انداز، سود سهام، اجاره، و غیره) جهت اثبات اضافه شوند.

به طور خلاصه، ما این امکان جدید را که نشان دهنده یک نوآوری واقعی در مقایسه با پیکربندی قبلی ویزای D7 است، تحسین می کنیم.

توجه داشته باشید که این روش ویزای D7 با ویزای اقامت برای کارگران خوداشتغال (معروف به ویزای D2) اشتباه نشود، در نظر داشته باشید که در این موارد یکی از الزامات، وجود رابطه حرفه ای از طریق قراردادی برای ارائه خدمات با یک شرکت پرتغالی یا مشتری پرتغالی است.

سخن آخر

بنابراین، پرتغال طیف گزینه های مهاجرت خود را برای مطابقت با این الگوی جدید نیروی کار که در سراسر جهان تثبیت شده، هماهنگ کرده و رشد فرهنگ کوچ نشینی دیجیتال را تقویت می کند.

این، مطمئناً، جایگزینی برای بررسی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید