خرید ملک در پرتغال

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

دریافت ویزای اخذ اقامت در کشور های اروپایی فرایند و قوانین خاص مربوط به خود را دارد. اگر بدون آگاهی نسبت به این مسئله اقدام کنید زمانبر می باشد. ممکن است هزینه ای بسیار را برای شما به ارمغان بیاورد. یکی از راه های دریافت اقامت در کشور اروپایی پرتغال از طریق خرید ملک می باشد. در این زمینه افراد دارای سرمایه از همه دنیا و حتی ایران قادرند با خرید ملک در این کشور خوش آب و هوا برای مهاجرت و اقامت اقدام کنند. در ادامه و در مقاله پیش رو در مورد نحوه دریافت اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال توضیحاتی جهت آگاهی شما عزیزان خواهیم داد.

چگونگی خرید ملک در پرتغال

خرید ملک برای افراد خارجی هیچ گونه ممانعتی به همراه ندارد. اگر از طریق صحیح و مسیر های قانونی پیش برود بدون هیچ مانعی به راحتی می توانید اقدام به خرید ملک نموده و در ادامه جهت دریافت اقامت این کشور اقدام کنید. برای این کار هر شخصی که بتواند یک ملک (خانه) به ارزش 500 هزار یورو خرداری کند، واجد شرایط دریافت اقامت این کشور خواهد بود. شخص در این روش احتیاج به مدرک تحصیلی خاصی نداشته و قادر به اخذ اقامت برای خود و خانواده خود می باشد.

هزینه خرید ملک در پرتغال

کشور پرتغال در سال 2015 دچار تورم و رکود اقتصادی 20 الی 30 درصدی شد. اما امروزه در بخش ملک رونق زیادی یافته است. افرادی که در این بخش سرمایه گذاری می کنند امیدواری زیادی به بازگشت سرمایه و سودآوری آن دارند. خبر ویژه این که برای اقامت در پرتغال با خرید خانه سرمایه گذاران تنها یک دوره 14 روزه را در این کشورباید  سپری کنند. درعین حال می توانند از تمامی مزایای اقامت اتحادیه اروپا از جمله ویزا بهره مند گردند.

مزیت های خرید ملک در پرتغال

خرید ملک می تواند مزیت های زیادی را برای شما دربر دارد. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اقامت در پرتغال در تمام طول مدت ویزا
  • امکان استفاده از شرایط تحصیل و کار و زندگی در پرتغال
  • امکان مسافرت به 26 کشور شینگن و اتحادیه اروپا بدون احتیاج به ویزا
  • امکان اقامت دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور پرتغال بعد از 5 سال اقامت موقت

امکان همراهی خانواده در پرتغال و اتحادیه اروپا

در اولین مرحله به دارندگان کارت ویزای طلایی پرتغال و امکان اجازه موقت دو ساله در کشور پرتغال داده خواهد شد.  برای دو سال دیگر قابل تمدید می باشد تا پایان 5 سال همین گونه تمدید می شود. بعداز 5 سال اقامت و شهروندی دائم کشور پرتغال را بدست خواهد آورد. لازم به یادآوری است که خریدار خانه در پرتغال می تواند ملک خود را در این کشور اجاره داده و کسب درآمد کند.

شرایط لازم برای خرید ملک

شرایط جهت اخذ ویزای طلایی و اقامت در پرتغال با توجه به میزان سرمایه گذاری متفاوت می باشد. اما در هر شرایط سرمایه گذار بایستی موارد زیر را حتما رعایت کند. که این موارد در جهت خرید ملک عبارتند از:

  • حفظ ملک و عدم فروش آن برای مدت 6 سال
  • ارائه سرمایه از خارج از کشور پرتغال
  • داشتن یک گواعی با اعتبار برای ورود و اقامت قانونی در پرتغال
  • عدم سوء پیشینه کیفری
  • اقامت حداقل 14 روزه در کشور پرتغال به روش جدا از هم یا متوالی در هر دوره ویزای دو ساله

افرادی که واجد شرایط خرید ملک در پرتغال هستند

تمام افراد غیر عضو اتحادیه اروپا به عنوان یک شهروند تجاری یا از طریق شرکتی که در پرتغال یا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاسیس شده باشد می توانند کارهای تجاری و سرمایه گذاری در شاخه های مختلف انجام دهند. انجام سرمایه گذاری شخصی و فعالیت از طریق شخص حقوقی، دارای شرایط خاص خود می باشد. ولی در هر صورت شخص سرمایه گذار بایستی حتما حضور فیزیکی 14 روزه در این کشور داشته باشد. نکته اساسی این که پس از خرید ملک قبل از درخواست اقامت دائم برای برنامه ویزای طلایی را درخواست کنید. در این صورت می توانید اعضای خانواده خود از جمله همسر و فرزندانتان را با خود به پرتغال ببرید و در شرایط خاص (تا زمانی که بتوانید نشان دهید که قدرت حمایت از آنها را دارید) حتی می توانید والدین خود یا همسرتان را نیز به پرتغال ببرید.

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی خرید ملک در پرتغال پرداختیم. اما نکته آخر این که یکی از روش های دریافت اقامت سریع و اخذ اقامت این کشور می باشد. البته بایستی یادآوری کنیم که از طرق دیگری نیز می توان اقامت کشور پرتغال را دریافت نمود که شرایط خاص خود را دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید