تغییرات تایید شده در برنامه ویزای طلایی

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

برنامه ویزای طلایی : با هدف صریح توسعه یک سیاست مسکن بود که منجر به « ترویج سرمایه‌گذاری در مناطق داخلی و همچنین سرمایه‌گذاری در احراز صلاحیت شهری، در میراث فرهنگی، در فعالیت‌های با ارزش بالای زیست‌محیطی یا اجتماعی ، سازندگی و ایجاد شغل “، شد و دولت اخیراً مصوبه قانون شماره 14/2021 مورخ 12 فوریه را تصویب کرد و بدین ترتیب رژیم قانونی مجوز اقامت برای فعالیت سرمایه گذاری (روادید طلایی) که از سال 2012 لازم الاجراست و در ماده 90-الف قانون 23/2007، 4 جولای پیش بینی شده است را بازنگری کرد.

از تحلیل این بررسی، دو نکته اصلی روشن است. محدودیت جغرافیایی سرمایه گذاری در دارایی های مستغلات برای مسکن و افزایش حداقل مبلغ فعالیت های سرمایه گذاری واجد شرایط.

اگر نه، اجازه دهید بررسی کنیم:

فعالیت های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

برنامه ویزای طلایی : در حوزه سرمایه گذاری در دارایی های مستغلات، میزان سرمایه گذاری بدون تغییر باقی مانده است و گزینه خرید حداقل 500000 یورو یا خرید و بازسازی حداقل 350000 یورو را تعیین می کند.

تازگی خاص این رژیم جدید در فرضیه سرمایه گذاری املاک و مستغلات برای مسکن پدیدار می شود، که مشروط به املاک واقع در مناطق خودمختار آزور و مادیرا یا در قلمروهای داخلی است که به درستی در فرمان شماره 208 / 2017، 13 جولای مشخص شده است.

این محدودیت جغرافیایی در مواردی که ملک برای خدمات، بازرگانی، گردشگری و غیره در نظر گرفته شده باشد، اعمال نخواهد شد، به عبارت دیگر، سرمایه گذاری ملکی در هر منطقه از کشور برای مقاصد غیر مسکونی امکان پذیر خواهد بود.

افزایش حداقل مقدار سرمایه گذاری

  • انتقال سرمایه – از 1,000,000 یورو به مبلغی معادل یا بیشتر از 1,500,000€.
  • انتقال سرمایه برای کسب واحدهای صندوق سرمایه گذاری یا صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر که به سرمایه گذاری در شرکت هایی اختصاص یافته است که طبق قوانین پرتغال تشکیل شده اند و سررسید آنها در زمان سرمایه گذاری حداقل پنج سال و حداقل 60٪ ارزش سرمایه گذاری است که در شرکت های تجاری مستقر در قلمرو ملی انجام می شود – از 350,000یورو تا مبلغی معادل یا بیشتر از 500,000 یورو؛
  • انتقال سرمایه برای استفاده در فعالیت های تحقیقاتی انجام شده توسط مؤسسات تحقیقاتی علمی دولتی یا خصوصی، ادغام شده در سیستم علمی و فناوری ملی – از 000, 350 یورو تا مبلغی معادل یا بیشتر از 000, 500 یورو.
  • انتقال سرمایه برای تشکیل یک شرکت تجاری با دفتر مرکزی در قلمرو ملی، همراه با ایجاد پنج شغل دائمی یا برای افزایش سرمایه اجتماعی شرکت تجاری با دفاتر مرکزی در قلمرو ملی موجود، با ایجاد یا حفظ دائمی موقعیت های شغلی، با حداقل پنج شغل دائمی، و برای یک دوره حداقل سه ساله – از 350,000 یورو تا مبلغی معادل یا بیشتر از 500،000 یورو.

لازم الاجرا شدن

تغییراتی که اکنون شناخته و منتشر شده است از 1 ژانویه 2022 اعمال می شود.

بنابراین، آخرین درخواست‌های ویزای طلایی که تحت رژیم فعلی پردازش می‌شوند، درخواست‌هایی هستند که تا 31 دسامبر 2021 ارسال می‌شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید