از ویزای D7 تا اجازه اقامت موقت

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

ویزای D7 یک ویزا برای اخذ اقامت است که برای یک دوره 120 روزه برای دو ورود به قلمرو ملی معتبر است. در طول این مدت، دارنده ویزا باید برای اجازه اقامت قبل از خدمات مهاجرت اقدام کند.

فرآیند باید نزد کنسولگری پرتغال یا VFS Global (شریک رسمی وزارت امور خارجه پرتغال) در کشور مبدا یا اقامت قانونی متقاضی شروع شود. این درخواست توسط هر شهروند خارجی که درآمد غیرفعال در اختیار دارد می تواند ارائه شود. طبق قانون، درآمدهای زیر واجد شرایط هستند: بازنشستگی، مستمری، درآمد حاصل از اموال منقول یا غیر منقول، حق امتیاز از دارایی معنوی یا درآمد حاصل از سرمایه گذاری های مالی.

علاوه بر شرط قبلی، مدرکی مبنی بر گذران معیشت برای یک دوره 1 ساله، که از ارزش حداقل دستمزد در پرتغال (در حال حاضر 665.00 یورو) محاسبه می شود نیز باید ثابت شود. این مبلغ در 12 ماه ضرب می شود و در صورت لزوم 50% یا 30% به کل مبلغ در مورد بستگان بالغ یا فرزندان تحت تکفل، جوانان و فرزندان بزرگتر باید اضافه شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، پس از ورود به قلمرو ملی، دارنده ویزای D7 باید برای اجازه اقامت خود قبل از خدمات مهاجرت اقدام کند. اعتبار این اقامت 2 ساله است و برای 3 سال قابل تمدید خواهد بود. در طول مدت اعتبار مجوز، امکان غیبت از کشور محدود است و نمی تواند به 6 ماه متوالی یا 8 ماه غیرمتوالی برسد. عدم رعایت این بازه حداقلی شرط اقامت ممکن است منجر به لغو مجوز اقامت شود.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید