ابراز صلاحیت از طریق ثبت شرکت

راه‌های اشتراک‌گذاری:

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر بدون اینکه ویزای لازم را دریافت کرده باشید وارد پرتغال شده اید یا اگر در دوره عدم نیاز  به ویزا هستید و قصد دریافت اقامت پرتغال را دارید، باید درخواست خود را به اداره خدمات مهاجرت و مرز (SEF) ارسال کنید. لازم به ذکر است که متقاضیان باید ورود قانونی خود را به قلمرو ملی اثبات کنند.

فرآیند مورد بحث در اینجا درخواست مجوز اقامت پرتغال است که ترجیحاً از طریق پلتفرم SAPAو از طریق پورتال SEF انجام می شود، که در آن متقاضیان باید ثبت نام شخصی خود را انجام دهند.

مراحل صلاحیت از طریق ثبت شرکت

از این نظر، اعطای اجازه اقامت فوق الذکر، از طریق ابراز صلاحیت ثبت شرکت ، بر اساس مفاد ماده 88 شماره 2 و 89، شماره 2 از قانون شماره 23/2007، 04جولای،  تفاوت بین مجوز اقامت برای انجام یک فعالیت حرفه ای فرعی، یا برعکس، برای انجام یک فعالیت حرفه ای مستقل یا برای مهاجران کارآفرین را به ترتیب تعیین و اجرا می کند.

بنابراین مناسب است در این مرحله، به طور خاص بر آخرین احتمال ذکر شده تمرکز کنیم. در واقع، برای شهروندانی که در قلمرو ملی هستند و می‌خواهند علاقه خود را به SEF اعلام کنند، می‌توانند با اثبات اینکه به طور قانونی یک شرکت را در پرتغال ثبت کرده اند، این کار را انجام دهند. تفاوت عمده با فرآیند ویزای D2، چشم پوشی از تهیه و اثبات وجود طرح تجاری(بیزنس پلن) با هدف ایجاد سرمایه گذاری در پرتغال است. این نکته باعث می شود که فرآیند هزینه کمتری برای متقاضی داشته باشد. با این حال، چندین ملاحظه اساسی وجود دارد که قبل از اقدام واقعی برای تأسیس یک شرکت باید در نظر گرفته شود، به ویژه انتصاب یک حسابدار خبره، که موظف به اعلام فعالیت شرکت به سازمان مالیاتی و همچنین پاسخگوی کلیه سؤالات تامین اجتماعی، مربوط به کارکنان آن شرکت( در صورت وجود)، و هزینه های جاری مربوط به عملکرد عادی شرکت باشد.

بنابراین، اگر شرایط لازم را دارید و قصد دارید شرکتی در پرتغال راه اندازی کنید، این روش می تواند جایگزین جالبی برای ویزای D2 باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید